Type d'œuvre d'art | Estampes (Signé à la main) |
Signé | Signé à la main |
Een ingelijste ets uit ca 1930 van de Tsjechische kunstenaar Adolf Jelinek Alex.
Handgesigneerd en genummerd met potlood.
Gemaakt in een oplage van 400 exemplaren. Dit is nr 227.
Ingelijst in een zilverkleurige houten lijst met passe-partout en glasplaat.
Afmetingen: Lijst, 30 x 26 cm. Beeld, 17 x 13 cm.
Herkomst: Uit de kunstverzameling van de voormalige Nederlandse ambassadeur in Tsjechië (en Argentinië) Mr. Robert Jan van Houtum.
Conditie: In zeer goede staat. .
Zie ook de foto’s.
Klaar om op te hangen.
(Gelijktijdig met deze ets bieden wij nog 3 etsen van Adolf Jelinek Alex ter veiling aan. Klik hiervoor op “Alle items van deze verkoper”)
INFO OVER DE KUNSTENAAR:
Adolf Jelinek Alex, geboren 25-04-1890 in Strmilov (Tsjechië) en overleden 020-09-1957 in Praag, was een Tsjechische schilder, graficus, illustrator en auteur.
Opleiding: Kunstgewerbeschule (Praag) en Akademie der Bildenden Künste (München). Leerling van Angelo Jank en Max Švabinský.
Als etser, werd Adolf Alex vooral bekend om zijn voorstellingen van ruiters te paard, architectonische voorstellingen en figuratieve afbeeldingen van zigeuners.
Zijn beeldende kunst is opgenomen in de collecties van het Museum of Modern Art in Praag, het British Museum in Londen, en het Albertina Museum in Venetië.
Titel: Zonder titel / titel onbekend (“De reiziger”).
Kunstenaar: Adolf Jelinek Alex.
Techniek: Ets.
Jaartal: Onbekend; ca 1930.
Ingelijst: Ingelijst in een zilverkleurige houten lijst met passe-partout en glasplaat.
Gesigneerd: Op de achterkant (verso).
Oplage: 400 exemplaren. Dit is nr 227.
Conditie: In zeer goede staat.
Zie ook de foto’s.
Klaar om op te hangen.
Afhandeling:
Het werk kan afgehaald worden (in Amsterdam).
-Het werk kan aangetekend verzonden worden via Postnl.
Verzendkosten:
Binnen Nederland: 8,00 euro.
Naar België: 8,00 euro (bij verzending via KIALA) en 15,00 euro bij verzending via Postnl.
Vragen? Stuur gerust even een mailtje.
Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen voor bijzondere schilderijen, tekeningen, aquarellen, etsen, zeefdrukken, litho’s, kunstboeken, affiches en andere kunst.
Heure de début | 6-7-2016 à 17:07 |
Heure de fin | 14-7-2016 à 21:07 |