Type d'œuvre d'art | Estampes (Signé à la main) |
Année | 1975 |
Technique | Gravure/Aquatinte |
Dimensions | 33 x 26 cm (h x l) |
Signé | Signé à la main |
Tirage | 180 |
- ALECHINSKY - BUTOR, Michel (Frans 1926 - 2016). Le rêve de l'ammonite. [Montpellier], Fata Morgana, [1975]. Folio. Gevouwen vellen, los zoals uitgegeven in papieren kaft in decorative. met papier beklede kartonnen slipcase. Nr. 75 van in totaal 180 genummerde exemplaren op vélin d'Arches, gesigneerd door de auteur en de kunstenaar. Rijkelijk geïllustreerd door Pierre Alechinsky, incl. vijf gesigneerde paginagrote aquatinten in kleur en vijf in bruin, evenals 27 gelithografeerde illustraties in zwart. Kaft en eindpapier verkleurd (foxing) inhoud ook een beetje foxing (bruine vlekken) , lithos beschermd door schutpapier en dus in goede staat .
Zie fotos
64 p. (plus 20 beschermende omslagen van acetaat met opschrift: nummers en titels van de etsen). Zeer fijne productie.
Literatuur
Frédéric Charron en Patrice Cotensin. De complete boeken 43
Herkomst
Collectie Gert Jan Hemmink, Amstelveen; Collectie Sophie et Philippe Niels
Opmerkingen
Ingeschreven op Sophie en Philippe Niels, "leur ami, Pierre Alechinsky. Bourgival, le 22 janvier 1988". Fraai compleet exemplaar in de originele slipcase, uit de legendarische collectie van de bekende Belgische cuisinier en Cobra-verzamelaar Philippe Niels.
Description
- ALECHINSKY - BUTOR, Michel (French 1926 - 2016). Le rêve de l'ammonite. [Montpellier], Fata Morgana, [1975]. Folio. Folded sheets, loose as issued in paper wrappers in dec. paper covered cardboard chemise and slipcase. No. 75 out of a total of 180 numbered copies on vélin d'Arches, signed by the author and the artist. Profusely illustrated by Pierre Alechinsky, incl. five signed full-page aquatints in colours and five in brown as well as 27 lithographed illustrations in black. Wrappers foxed, some slight. foxing throughout, , else good. see photo's 64 p. (plus 20 acetate protective wrappers with printed captions: numbers and titles of the etchings). Very fine production.
Literature
Frédéric Charron and Patrice Cotensin. The Complete Books 43
Provenance
Collection Gert Jan Hemmink, Amstelveen; Collection Sophie et Philippe Niels
Notes
Inscribed to Sophie and Philippe Niels, "leur ami, Pierre Alechinsky. Bourgival, le 22 janvier 1988". Fine complete copy in the original slipcase, from the legendary collection of the famous Belgian cuisinier and Cobra-collector Philippe Niels. (Fait divers: The Niels dynasty (from 1890) boasts the invention of Filet Américain (1929)).
État | Bon | ||||||||
kaft verkleurd inhoud wat bruine vlekken ( foxing) , aquatints in goede staat zie foto's | |||||||||
Le lot se trouve à | Capelle aan den IJssel, Les Pays-Bas |
Heure de début | 1-2-2021 à 0:07 |
Heure de fin | 21-3-2021 à 14:03 |