Type d'œuvre d'art | Estampes (Signé à la main) |
Année | 1978 |
Technique | Lithographie |
Dimensions | 72.5 x 54.5 cm (h x l) |
Signé | Signé à la main |
Tirage | 150 |
- Originele, zeldzame litho van Wilfried Pas
- Druk: De Schutter N.V., Antwerpen
- Uitgever: Universitaire Instelling Antwerpen
Uit 1978
- Oplage: 105/150
Wordt professioneel ingepakt en verzekerd verzonden incl. track en trace
Wilfried Pas (Londerzeel, 29 april 1940 - Antwerpen, 13 mei 2017) was een Belgisch neo-expressionistisch beeldhouwer, tekenaar en graficus.
Pas volgde een opleiding aan Sint-Lucas Brussel, aan de Koninklijke Academie voor Schone Kunsten van Antwerpen en aan het Nationaal Hoger Instituut voor Schone Kunsten, waar hij uiteindelijk professor beeldhouwkunst werd.
Hij werkte samen met Fred Bervoets en Walter Goossens in het lithografisch atelier Clot, Bram et Georges in Parijs en vormde ook met deze kunstenaars en Jan Cox de kern van de galerij De Zwarte Panter in Antwerpen. Pas laat zich in 1972 voor het eerst opmerken met een tentoonstelling van bronswerken, met een wereld bevolkt met bevreemdende, eenbenige en lunatieke wezens. Nadien creëert hij een stel beangstigende kijkkasten met mummieachtige wezens gevat in spinnenwebben, stof en andere tekenen van een fataal verval. Angst en verval beheersen zijn oeuvre. Met was en afvalmaterialen portretteert hij zijn vrienden-kunstenaars. In 1983 neemt Pas deel aan de 17de Biënnale Middelheim Antwerpen met onder andere het beeld Engel des doods...
État | État neuf | ||
Le lot se trouve à | Wolvertem, Belgique |
Heure de début | 28-9-2018 à 9:24 |
Heure de fin | 11-10-2018 à 19:25 |