Type d'œuvre d'art | Dessins / Aquarelles |
Année | 1983 |
Technique | Crayon |
Dimensions | 26 x 24.5 cm (h x l) |
incl. cadre | 42 x 42 cm (h x l) |
Signé | Signé à la main |
Biografie Aat Verhoog
Aat Verhoog (Rijswijk, 1933)Verhoog schreef zich in 1952 in aan de Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten te Den Haag, waar hij in 1955 afstudeerde. Tot en met 1957 deed hij een vervolgopleiding aan de Vrije Academie voor Beeldende Kunsten te Den Haag. Over zijn docenten is weinig bekend. Hij hield zich in zijn werk voornamelijk bezig met figuurvoorstellingen, sport- en spelscènes en architectuur (als genre).Verhoog was medeoprichter van de groep Atol en met onder anderen John Grosman, Karl Pelgrom, Jan Sierhuis, Pierre van Soest en Ad Molendijk lid van de Amsterdamse kunstenaarsgroep Scorpio.Verhoog won in 1957 de Jacob Marisprijs voor schilderkunst.In het werk van Verhoog staat de mens centraal. Zijn werk is vaak een geschilderd verhaal. Zijn werk raakt regelmatig aan het magisch realisme. De klassieke mythologie is voor hem meer dan eens een inspiratiebron geweest. Zijn veelal in brons gegoten beelden zijn in dezelfde stijl als zijn schilderijen.
Rechtstreek van de kunstenaar ontvangen. | |||
Heure de début | 1-3-2019 à 16:27 |
Heure de fin | 15-3-2019 à 22:50 |