Type d'œuvre d'art | Dessins / Aquarelles |
Top Aquarel Adrianus Johannes Groenewegen geboren 1 Mei 1874 Rotterdam
Overleden 8 Januari 1963 te Horn
Voorstelling: Koeien in de weide(rood-bont/zwart-bont/zwarte liggend en staand
w.v.één rechts wordt gemolken door de boer en links de boerin die wandelt naar
de boerderij die zich bevindt op de achtergrond
Rechts een hooiberg met bomen en bossage
Hoogte 30 x Breedte 50 cm
Totale maat incl.Grecorlijst Hoogte 45 x Breedte 61 cm
Rechtsonder gesigneerd
Echtheid/taxatierapport t.w.v.2200 euro d.d.4 Februari 2016 aanwezig
In echtheid vele malen mooier i.v.m. foto
Groenewegen studeerde aan de Academie voor Beeldende Kunsten te Rotterdam. Daar bleef hij vervolgens wonen en werken tot 1898. Vervolgens ging hij naar Den Haag en van 1923 tot 1963 woonde en werkte hij in het Noord-Brabantse Budel.
Groenewegen schilderde echter ook karaktervolle portretten, stillevens, interieurs met boerenfiguren, dieren en riviergezichten
De kunstschilder Adrianus Johannes Groenewegen wordt gezien als één van de laatste schilders van de Haagse School. Hij was leerling van de Academie van B.K. te Rotterdam. Hij schilderde voornamelijk typisch Hollandse landschappen, meestal met figuren en vee. Groenewegen staat vooral bekend om zijn in frisse kleuren geschilderde aquarellen met vee, die gaandeweg steeds meer in het buitenland aftrek vonden. Zijn werk werd vnl. naar Engeland, Schotland, Canada en de V.S. geëxporteerd.
Info: Lexicon Pieter A. Scheen
Musea: o.a. Haags Gemeente- museum, Museum De Lakenhal Leiden, Teylers museum Haarlem, Rijksmuseum Twente Enschede.
Verzendkosten voor andere landen in overleg met koper
Retrait sur place | L'œuvre peut être récupérée sur place. En tant qu'acheteur, vous devez apporter vos propres matériaux d'emballage. L'emplacement est : Meer(gem.hoogstraten), Belgique |
Le lot se trouve à | Meer(Gem.Hoogstraten), Belgique |
Heure de début | 3-3-2017 à 13:50 |
Heure de fin | 10-3-2017 à 13:50 |