Type d'œuvre d'art | Objets ethnographiques |
Technique | Bois |
Style | Africain |
Sujet | Autre |
Dimensions | 4.5 x 42 x 7 cm (h x l x p) |
Poids | 728 grammes |
Ten tijde van de slavenhandel is het spel vanuit Afrika overgebracht naar het Caribisch Gebied. Pas in de tweede helft van de 20e eeuw werd Mankala ook in de Verenigde Staten en Europa bekend.
Het doel van het spel is dusdanig veel steentjes te veroveren dat de tegenstander geen geldige zet meer kan doen. Het spel eindigt als een speler geen steentjes meer heeft, als hij geen geldige zet meer kan doen, of als een van de spelers een vooraf bepaald aantal stenen heeft veroverd.
Mankala (Owale of Awale) kent vele namen en is het klassieke spel van
Afrika dat misschien wel het oudste bordspel ter wereld is. Het is een geweldig
strategiespel dat eenvoudig te leren is en een nuttig, vermakelijk leerhulp
middel voor kinderen kan zijn, dat zowel wiskunde als strategievaardigheden
verbetert.
behoren tot de oudste spellen
Mankala (Oware) - Oud Afrikaans spel Afmetingen 4.5 cm x 42 cm x 7 cm (h x b x d) Gewicht 728 gram Gemerkt Ongemerkt Mankalaspellen behoren tot de oudste spellen Type Curiosa ter wereld. Sommige bronnen zeggen dat de geschiedenis van het spel teruggaat tot het jaar 1500 voor Christus. Ten tijde van de slavenhandel is het spel vanuit Afrika overgebracht naar het Caribisch Gebied. Pas in de tweede helft van de 20e eeuw werd Mankala ook in de Verenigde Staten en Europa bekend. Het doel van het spel is dusdanig veel steentjes te veroveren dat de tegenstander geen geldige zet meer kan doen. Het spel eindigt als een speler geen steentjes meer heeft, als hij geen geldige zet meer kan doen, of als een van de spelers een vooraf bepaald aantal stenen heeft veroverd. Mankala( Oware of Awale) kent vele namen en is het klassieke spel van Afrika dat misschien wel het oudste bordspel ter wereld is. Het is een geweldig strategiespel dat eenvoudig te leren is en een nuttig, vermakelijk leerhulp middel voor kinderen kan zijn, dat zowel wiskunde als strategievaardigheden verbetert. Met de hand gemaakt en uitgesneden door een vakman uit tropisch hout. Authentiek etnisch handwerk. Bord voorzien van echte zaden om als speelstukken te gebruiken. Robuust geconstrueerd en mooi afgewerkt deksel ontwerp met een olifant als afbeelding. | |||
Retrait sur place | L'œuvre peut être récupérée sur place. En tant qu'acheteur, vous devez apporter vos propres matériaux d'emballage. L'emplacement est : Maastricht, Les Pays-Bas | ||
Le lot se trouve à | Maastricht, Les Pays-Bas |
Heure de début | 12-11-2020 à 20:14 |
Heure de fin | 28-11-2020 à 21:32 |