Johannes Itten - 3 livres, dont les premiers travaux
Type d'œuvre d'art | Dessins / Aquarelles |
Technique | Crayon |
Style | Surréaliste |
Sujet | Marine |
Dimensions | 35 x 35 cm (h x l) |
Passe-partout | 50 x 65 cm (h x l) |
Signé | Signé à la main |
Ank Overweel (1943-2019)
Ank Overweel, lid van de Nederlandse Kring van Tekenaars, ontwikkelde een typerende stijl die nog het best ‘delicaat’ kan worden genoemd. Al Ank Overweels tekeningen zijn opgebouwd uit stipjes en lijntjes, dikwijls in ingetogen of pasteltinten. Die zeer arbeidsintensieve werkwijze kenmerkte de kunstenares, die steevast zeer gedisciplineerd haar kunstwerken componeerden.
De zee, en dan vooral de kust, was een vaak terugkerend onderwerp. Het echtpaar had een tijdlang een huisje in Normandië, waar Ank Overweel graag en veel te vinden was aan de kustlijn. Dat mondde uit in kleine, maar soms ook grote tekeningen waarop de zee wordt weergegeven, naast grote schelpen of juist kleine mensfiguren; alsof de kunstenaars het nietige van de mens wilde vertolken. Het zeer realistische werk krijgt daardoor af en toe surrealistische trekjes, met objecten die duidelijk symbolische waarde hebben.
35
Edge wear | |||
Retrait sur place | L'œuvre peut être récupérée sur place. En tant qu'acheteur, vous devez apporter vos propres matériaux d'emballage. L'emplacement est : Sliedrecht, Les Pays-Bas | ||
Le lot se trouve à | SLIEDRECHT, Les Pays-Bas |
Heure de début | 29-8-2020 à 16:44 |
Heure de fin | 5-9-2020 à 16:40 |