Frans Boers - Huile sur toile, Provence - Encadrée
Theodor Werner - Années 50 - édition (100 ex) sérigraphie originale - Composition II signée
Serge Vandercam - un Carl-Henning Pedersen
Type d'œuvre d'art | Estampes (Signé à la main) |
Année | 1987 |
Dimensions | 40 x 30 cm (h x l) |
Signé | Signé à la main |
Tirage | 3/100 |
Titel: Eksklusief voor Brahmka
Jaartal: 1987
Afmetingen
blad: 40 cm x 30 cm
Oplage: 3/100
Gesigneerd: niet
op de zeefdruk, wel op de enveloppe
Materiaal: Zeefdruk
(4 x) op glad papier
Ingelijst: Nee
Conditie: Beeld
in zeer goede staat,
Anton Martineau (Amsterdam, 1926 - 2017)
Al op vroege leeftijd leerde hij het huis-en decoratieschilder en het stileren van allerlei planten, diervormen en voorwerpen voor versiering en reclamedoeleinden. Gesteund door een aantal collega-schilders, onder wie ook Jan Sierhuis volgde hij zijn gevoel, de weg die hem voor ogen stond. In het oeuvre van Anton Martineau schuilen ‘verhalende’ elementen. Kranten, brieven, schoenen, alledaagse voorwerpen vormen, net als de liefde, erotiek en angst, zijn thematiek. Vanuit kleine inkttekeningen begint hij aan zijn weg en vervolgt hij zijn eindeloze zoektocht waaraan geen einde lijkt te komen omdat, zoals hij zelf beweert, het werk nooit af is. Anton Martineau heeft in de loop der jaren een indrukwekkend oeuvre opgebouwd. Schilderijen, tekeningen en vele honderden gedichten, ze zijn het resultaat van een gepassioneerd leven. Zijn schilderijen vormen het zwaartepunt. Explosief en met veel contrasterend zwart geschilderd tonen ze de relatie tussen man en vrouw en in bredere zin de relatie van een man met zijn omgeving. Of hij een model op een divan plaats laat nemen, portretten schildert of stillevens, steeds getuigen zijn werken van een grote emotionele geladenheid. De mens wordt weergegeven als een persoonlijkheid met vele gezichten; angst, vreugde en verbazing, een scala aan emoties op één en hetzelfde doek. Ook als schilder en als tekenaar is hij gedreven. Vaak gaan vlotte schetsen vooraf aan zijn werk in verf. Niets gooit hij tijdens het wordingsproces weg. Gelukkig, want ook zijn tekeningen fascineren en verwonderen. Als geen ander beheerst hij immers houtskool, potlood, krijt en abstractie.