Technique | Techniques mixtes |
Dimensions | 63.5 x 35.5 cm (h x l) |
Signé | Non signé |
Twee vroege werken (uit de begin jaren ’60) van de Nederlandse kunstenaar Barend Blankert (1941), gemaakt aan het begin van zijn carrière als kunstenaar.
1) STOEL:
-Een combinatie van verf, uitgeknipte tekening en cement op hout.
-Ingelijst in een houten lijst.
-Afmetingen: Lijst, 65 x 37 cm. Beeld, 63,5 x 35,5 cm.
-Conditie: Beschadigd: Er ontbreken stukken papier van de rode stoel en mogelijk ontbreken er afbeeldingen van papier in het werk.
Zie ook de foto’s.
2) “MAN in BED”:
-Een combinatie van inkttekening en aquarel.
-Niet ingelijst, wel in een passe-partout.
-Afmetingen: Passe-partout, 46,5 x 59,5 cm. Beeld, 28 x 34,5 cm.
-Conditie: Redelijk. Het werk is ‘vlekkerig’, m.n. aan de linkerkant.
Zie ook de foto’s.
-Herkomst: Uit een nalatenschap van een kunstverzamelaar.
Barend Blankert (Kampen, 30 december 1941) is een Nederlandse schilder, en was docent aan de Academie Minerva in Groningen (1971-1992).
Opleiding: Rijksnormaalschool voor Teekenonderwijzers Amsterdam (1960-1963).
Na afronding van zijn studie begon hij in 1963 een schooljaar als tekenleraar in het lyceum in Den Helder. Van 1966 tot 1969 was hij tekenleraar aan de Landbouwhuishoudschool in Gorredijk, en van 1967 tot 1972 aan het gymnasium in Sneek. Van 1966 tot 1972 was hij tevens docent aan de Academie Vredeman de Vries in Leeuwarden, en van 1971 tot 1992 docent aan de Academie Minerva in Groningen.
Naast de menselijke figuur zijn meubels ook vaak een belangrijk onderwerp van zijn schilderijen. De enkele, ouderwetse meubelstukken in spaarzame interieurs onder het licht van een enkele lamp zijn verbeeldingen van isolement alsof zij hun functie zijn vergeten. Hoewel figuratief, staat het werk ver af van puur realisme.
Uit een recensie: “Barend Blankert is een van de meest opmerkelijke figuratieve Nederlandse schilders van dit moment. Zijn figuurstukken en stillevens zijn meestal geschilderd op vrij forse formaten. Ze vallen op door hun licht melancholieke, vervreemdende sfeer die tot nadenken aanzet bij de beschouwer. Blankert is wel eens een nazaat van de Magisch Realisten - en met name van Karel Willink - genoemd. Daarmee wordt echter voorbijgegaan aan zijn geheel eigen en meteen herkenbare manier van weergeven, waarin de droge penseelvoering en de wat gedempte kleuren iedere suggestie van virtuositeit en effectbejag in de kiem smoren”.
Prijzen: In 1963 werd hij genomineerd voor de
Talensprijs, en hij won vier maal een Bronzen medaille Europa-prijs van de stad
Oostende
in 1969, 1971, 1973 en 1976. In 1999 ontving hij de Smelik & Stokking-prijs
en in 2006 de Sacha Tanja Penning. In 2015 won hij J.K.
Egberts-publieksprijs.
Meer informatie over de kunstenaar:
http://www.barendblankert.nl/home.php?pagina=werk
Afhandeling:
-De 2 werken kunnen afgehaald worden (in Amsterdam).
- De 2 werken kunnen aangetekend verzonden worden via PostNL.
Verzendkosten:
Binnen Nederland: 8,00 euro.
Naar België: 15,00 euro.
Vragen? Stuur even een mailtje.
Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.
État | Endommagé | ||
-Werk "Stoel": Er ontbreken stukken papier van de rode stoel en mogelijk ontbreken er afbeeldingen van papier in het werk. -Werk "Man in Bed": Redelijk. Het werk is ‘vlekkerig’, m.n. aan de linkerkant. | |||
Heure de début | 10-2-2019 à 16:33 |
Heure de fin | 24-2-2019 à 15:30 |