Type d'œuvre d'art | Estampes (Signé à la main) |
Technique | Gravure à l'eau-forte |
Sujet | Paysage urbain |
Dimensions | 39 x 56 cm (h x l) |
incl. cadre | 61 x 78 cm (h x l) |
Signé | Signé à la main |
Een grote ingelijste ‘sneeuw-ets’ uit ca. 1925 van de Nederlandse kunstenaar Cornelis Brandenburg (1883-1954) met een voorstelling van de Amsterdamse Groenburgwal in de winter.
Deze zeldzame kleurenets toont de houten ophaalbrug over de Groenburgwal (brug 227), gezien naar de ingang van de Staalstraat. Links het hoekpand Staalstraat 18 en de huizen Groenburgwal 46-56 (v.r.n.l.), met in het verschiet huizen aan de Amstel. Rechts de zijgevel van Staalstraat 9.
-Handgesigneerd rechtsonder en -getiteld met potlood linksonder.
-Ingelijst in de originele houten lijst met passe-partout en glasplaat.
-Afmetingen: Lijst, 61 x 78 cm. Beeld, 39 x 56 cm.
-Herkomst: Uit een inboedel van een verzamelaar van grafiek.
-Conditie: In goede staat met ouderdomssporen. Het papier van de ets heeft wat lichte zuurvlekjes. Het passe-partout is vergeeld en heeft in de rechterbenedenhoek een vlek. De lijst heeft slijtplekjes.
Zie ook de foto’s voor een eigen indruk.
Kan zo aan de muur.
Informatie over de kunstenaar:
Cornelis
Brandenburg (Wormerveer, 1883 - Amsterdam, 1954) was een Nederlandse etser,
tekenaar, plateelschilder en politiek tekenaar.
Cornelis Brandenburg is één van Nederlands bekendste etsers van stadsgezichten,
vooral van Amsterdam. Bij het stadsarchief van Amsterdam bevinden zich 64 van
zijn etsen.
-Opleiding: Van 1890 tot 1903 volgde hij een opleiding aan de ‘Teekenschool
voor Kunstambachten’ en de ‘Rijksakademie van Beeldende Kunsten’ in Amsterdam.
Hij was leerling van August Allebé, Antoon Derkinderen, Pieter Dupont en Georg
Rueter.
Vanaf 1900 tot aan zijn dood in 1954 woonde en werkte hij in Amsterdam.
Cornelis Brandenburg was lid van de kunstenaarsvereniging Arti et Amicitiae (Arti,
Amsterdam).
-Literatuur: Scheen 1969-1970 , vol. 1,p. 154 ; Jacobs 1993.
Afhandeling: Let op a.u.b.
-Het werk kan afgehaald worden (in Amsterdam). Afhalen heeft onze zeer sterke voorkeur i.v.m. de kwetsbaarheid van de glasplaat….Het afhalen heeft voor ons geen haast, dus het kan wanneer het u schikt om naar Amsterdam te komen.
-Vanwege de kwetsbaarheid kan het werk NIET per post verzonden worden.
-U kunt wel gebruikmaken van de gespecialiseerde koeriersdienst van Kunstveiling: “Swift koeriers”.
(zie ook de info onderaan deze pagina onder het kopje “Koeriersdienst”). Binnen Nederland zijn de bezorgkosten van Swift Koeriers voor dit werk: € 45,50.
Vragen? Stuur even een mailtje.
Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.
État | Bon |
In goede staat met ouderdomssporen. Het papier van de ets heeft wat lichte zuurvlekjes. Het passe-partout is vergeeld en heeft in de rechterbenedenhoek een vlek. De lijst heeft slijtplekjes. Zie ook de foto’s voor een eigen indruk. Kan zo aan de muur. | |
Heure de début | 19-3-2020 à 12:02 |
Heure de fin | 29-3-2020 à 21:18 |