Type d'œuvre d'art | Estampes (Signé à la main) |
Signé | Signé à la main |
Een ets uit 1926 van de Nederlandse kunstenaar Gerard Adolfs (1897-1968) met een voorstelling van Tjantian in Soerabaja (Indonesië).
Handgesigneerd met potlood en ingelijst in de originele houten lijst met glasplaat. Ook in de ets gesigneerd (‘Ger’) en gedateerd. Op de achterkant staat geschreven: “Tjantian”.
Afmetingen: Lijst, 32,5 x 41 cm. Beeld, 14 x 21,5 cm.
Herkomst: Uit de privé-collectie van de in 2014 overleden Jo Elsendoorn, schrijver en van 1951 tot 1977 verbonden aan het Holland Festival als perschef en muziekprogrammeur.
Conditie: De ets is in goede staat. Het papier heeft (buiten beeld) vlekjes aan de randen en is wat ‘vergeeld’.
Zie ook de foto’s.
Klaar om aan de muur te hangen.
(Gelijktijdig met deze ets bieden wij nog een werk van Gerard Adolfs ter veiling aan. Klik hiervoor op “Alle items van deze verkoper”).
Informatie over de kunstenaar:
Gerard Pieter Adolfs, geboren 02-01-1897 in Semarang (Indonesië) en overleden 01-02-1968 in Den Bosch, schilder, aquarellist, tekenaar, pentekenaar, etser, graficus.
Na zijn jeugd in Java doorgebracht te hebben vertrok hij naar Amsterdam om daar architectuur te studeren. Na zijn opleiding keerde hij terug naar Java waar hij als architect aan het werk ging. Zijn groeiende liefde voor de teken- en schilderkunst zorgde voor een carrière wissel. In 1924 heeft hij voor het eerst een tentoonstelling van etsen en tekeningen.
In 1940 - net voor de bezetting van Nederland - komt Adolf terug naar Europa. Veel van zijn schilderijen verdwijnen samen met het getorpedeerde schip "Simaloer". Ook zijn veel werken van hem in 1944 vernietigd door het bombardement van Nijmegen.
De belangrijkste onderwerpen van zijn werk zijn scènes van Java, Bali, Japan en Noord-Afrika. Hij heeft een voorkeur voor het pittoreske en hij maakt landschappen met de mensen bij hun dagelijks doen en laten.
Gerard Adolfs woonde voornamelijk in Amsterdam - onderbroken door langere verblijven in Scandinavië, Frankrijk, Spanje, Italië en Noord-Afrika.
Titel: “Tjantian”.
Kunstenaar: Gerard Adolfs.
Techniek: Ets op papier.
Jaartal: 1926.
Ingelijst: Ingelijst in in de originele houten lijst met glasplaat.
Gesigneerd: Handgesigneerd met potlood rechtsonder en ook in de ets.
Oplage: Onbekend.
Zie ook de foto’s.
Afhandeling:
-Het werk kan afgehaald worden (in Amsterdam).
-Het werk kan aangetekend verzonden worden via Postnl.
Verzendkosten:
Binnen Nederland: 8,00 euro.
Naar België: 15,00 euro.
Vragen? Stuur even een mailtje.
Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.
Heure de début | 7-11-2017 à 11:36 |
Heure de fin | 17-11-2017 à 21:36 |