Type d'œuvre d'art | Dessins / Aquarelles |
Année | 1946 |
Technique | Fusain |
Sujet | Architecture |
Dimensions | 40 x 32 cm (h x l) |
incl. cadre | 50 x 41 cm (h x l) |
Signé | Signé à la main |
Een prachtig kunstwerk te koop ( "kerkinterieur II" Hooge Beintum Friesland , houtskooltekening ) van de kunstenaar Germ de Jong (1886-1967). Met een nieuwe aluminium lijst (zwart), passe partout en glas. Gesigneerd rechts onder en gedateerd 1946. De afmetingen met lijst: 50 cm. x 41 cm. De beeldmaat is: 40 cm. x 32 cm. De conditie van het kunstwerk is heel goed. Het werk is te bezichtigen bij Kunsthandel Martins anno 2018 te Wolvega en wordt geleverd met een echtheidscertificaat.
Biografie:
Germ de Jong (ook wel Gerben of Germ. de Jong) (Sint Jacobiparochie, 8 maart 1886 – Overveen, 11 april 1967) was een Nederlandse kunstschilder, tekenaar, lithograaf, etser en aquarellist. Hij behoorde tot de Bergense School. Hij volgde een opleiding op de Quellinusschool te Amsterdam (1902-1905), de Academie voor Beeldende Kunst te Rotterdam (1906) en de Rijksacademie van Beeldende Kunsten te Amsterdam (1909-1910), en is een leerling van Carel Lodewijk Dake, Huib Luns en Nicolaas van der Waay. Hij woonde en werkte in Amsterdam, Rotterdam, Duitsland, Parijs, Schoorl, Bergen, Blaricum en Overveen. Hij werkte en logeerde 's zomers vaak op Ameland en maakte ook reizen door Frankrijk, Italië, Spanje en Marokko. Hij ontving in 1937 een zilveren medaille in Parijs en in 1949 de 'Arti-medaille' en was erelid van Arti et Amicitiae te Amsterdam. Recente tentoonstellingen Teylers Museum, Haarlem 1986, Ameland oktober 1989, Museum Kranenburgh, Bergen, 1999. Germ de Jong is de vader van kunsthistorica Fanny Kelk - de Jong (1918-1978), van kunstenaar Frans de Jong (1921-2010), 'schilder met de drukpers', en van de kunstenares Clara de Jong (Parijs 1928-Amsterdam 2005), die huwde met H. Visser.
Herkomst:
Collectie Kunsthandel Martins anno 2018 te Wolvega
Netherlands
Algemeen in een heel goede staat. | |||||
Retrait sur place | L'œuvre peut être récupérée sur place. En tant qu'acheteur, vous devez apporter vos propres matériaux d'emballage. L'emplacement est : Wolvega, Les Pays-Bas | ||||
Le lot se trouve à | Wolvega, Les Pays-Bas |
Heure de début | 6-9-2021 à 12:13 |
Heure de fin | 12-9-2021 à 19:57 |