Valentin Bakardjiev - Huile sur toile, Dalem
Paolo SIMONCINI - Femme étrusque
Année | 1967 |
Technique | Techniques mixtes |
Style | Surréaliste |
Dimensions | 50 x 65 cm (h x l) |
incl. cadre | 70 x 90 cm (h x l) |
Signé | Signé à la main |
Gerti Bierenbroodspot is een Nederlandse beeldend kunstenaar, dichter en archeologe. Bierenbroodspot volgde opleidingen aan de Amsterdamse Hogeschool voor de Kunsten, de Rijksakademie van beeldende kunsten in Amsterdam en het eveneens aldaar gevestigde Instituut Opleiding tot Tekenleraren. Zij begon te schilderen in het oude atelier van haar in 1941 overleden oom Leo Gestel in Huizerhoogt. Zij is onder meer werkzaam als schilder, tekenaar, etser en beeldhouwer, daarnaast ontwerpt ze ook gobelins en schrijft ze gedichten.[1] Ze maakte jarenlang deel uit van het team archeologen, dat onderzoek deed in de Jordaanse stad Petra. Ook in andere landen in het Midden-Oosten was zij betrokken bij archeologisch onderzoek. In 1995 werd zij geridderd door koning Hoessein van Jordanië. Zij werd in 1998 benoemd tot ereburger van de stad Baalbeck in Libanon, waar ze woonachtig was. Voor het cruiseschip Rotterdam van de Holland-Amerika Lijn maakte ze de wandschilderingen. Werk van Bierenbroodspot werd geëxposeerd in diverse plaatsen in Nederland. Buiten Nederland exposeerde zij onder meer in Brussel, New York, Amman en Beiroet. Bierenbroodspot werd in 1999 benoemd tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw.
(bron: Metzemaekers Kunstmakelaardij)
État | Bon |
enige verkleuring. Netjes ingelijst. | |
Heure de début | 17-5-2020 à 21:20 |
Heure de fin | 24-5-2020 à 22:50 |