Type d'œuvre d'art | Estampes (Signé à la main) |
Signé | Signé à la main |
Een grote kleurenlitho uit 1965 van de Nederlandse kunstenaar Hannes Postma (1924-1992).
-Handgesigneerd en -genummerd met potlood. Getiteld en gedateerd in de druk.
-Gemaakt in een oplage van 190 exemplaren. Dit is nr 85.
-Het werk is niet ingelijst en ook nooit ingelijst geweest.
-Afmetingen: Blad, 56 x 76 cm. Beeld, 50 x 60 cm.
-Uitgegeven door ‘Prent 190’ (zie de info hieronder).
Conditie: De litho is in goede staat.
Zie ook de foto’s.
Informatie over de kunstenaar:
Hannes Postma, geboren in 1933 te Haarlem, studeerde aan de Rijksakademie van Beeldende Kunsten in Amsterdam. Zijn oeuvre bestaat uit schilderijen van olieverf op linnen, sculpturen van ijzer en gips, zeefdrukken en etsen. In de jaren ’60 verwierf de kunstenaar veel bekendheid met zijn series kleuretsen.
Klik voor meer informatie over de kunstenaar op de naam van de kunstenaar (in het rood).
“Prent 190” was in de jaren zestig van de vorige eeuw een initiatief van Louis Gans (1930-2012), oud-conservator van het Stedelijk Museum in Amsterdam en kunsthistoricus. Voor een vast bedrag per jaar konden mensen lid worden van Prent 190. Ze ontvingen dan zo’n 10 bladen grafiek per jaar. Per prent werden 190 exemplaren gedrukt. Op die manier werd originele kunst bereikbaar gemaakt voor een breder publiek. Louis Gans koos elk jaar voor 7 Nederlandse kunstenaars en 3 kunstenaars uit het buitenland.
Een groot deel van de prenten uit deze grafiekreeks werd gedrukt door de Amsterdamse meester-drukker Piet Clement.
Titel: “Essay in Ballistics II”.
Kunstenaar: Hannes Postma.
Techniek: Kleurenlitho op geschept papier.
Jaartal: juli1965.
Uitgegevendoor: ‘Prent 190’
Ingelijst: Nee.
Afmetingen: Blad, 56 x 76 cm. Beeld, 50 x 60 cm.
Gesigneerd: Ja, handgesigneerd met potlood rechtsonder.
Oplage: Gemaakt in een oplage van 190 exemplaren. Dit is nr 85.
Herkomst: Uit de nalatenschap van een kunstverzamelaar.
Zie ook de foto’s.
Afhandeling:
-Het werk kan afgehaald worden (in Amsterdam).
-Het werk kan aangetekend verzonden worden via PostNL.
Verzendkosten:
Binnen Nederland: 8,00 euro.
Naar België, Duitsland, Frankrijk: 15,00 euro.
Vragen? Stuur even een mailtje.
Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.
Heure de début | 25-12-2017 à 10:40 |
Heure de fin | 6-1-2018 à 20:40 |