Toni Stadler - Deux lithographies 'Schwebende' et 'Sans titre'
Type d'œuvre d'art | Dessins / Aquarelles |
Krijt tekening - ondertekend
Signatuur:Ondertekend
Uitgave:Original
Staat:Zo goed als nieuw
Periode:jaren 50
Originele krijt tekening op papier
Afbeelding van een ballerina
Staat is prima
Afmeting: 70cm x 52cm
Ittmann volgde aanvankelijk een studie rechten, om het notariskantoor van zijn vader te kunnen overnemen. Hij begon naast zijn studie met schilderen en brak zijn studie in 1941 af. Hij ging in de leer bij de beeldhouwer Cephas Stauthamer. Hij werd lid van De Onafhankelijken. Na de Tweede Wereldoorlog studeerde hij met een beurs van de Franse regering van 1946 tot 1948 aan de École des Beaux Arts in Parijs, waar hij lessen volgde bij Gimondeau en aansluitend werkte hij een jaar in het atelier van Ossip Zadkine.[2]
Ittmann werkte aanvankelijk figuratief, maar ontwikkelde in de loop der jaren een abstracte stijl. Hij was begin jaren vijftig voorzitter van de kunstenaarsgroep Creatie en in 1955 een van de initiatiefnemers van de Liga Nieuw Beelden. In samenwerking met architect Sietze Dijkstra, maakte hij in de jaren zestig een aantal werken voor Emmen.
Heure de début | 11-7-2017 à 10:09 |
Heure de fin | 25-7-2017 à 10:09 |