Valentin Bakardjiev - Zeefdruk, Early spring in Zeeland - Ingelijst
Joan Ponc - Litho offset couleur : Affiche d’exposition de 1998
Abdol Motavassel - Dessin, Sans titre - Encadré
Type d'œuvre d'art | Estampes (Signé à la main) |
Signé | Signé à la main |
Twee prenten van Heinrich Aldegrever in kleur. Prent “Drie muzikanten die trombone spelen (1538)” en prent “Drie muzikanten (1551)”. Beide prenten zien er prachtig uit in zitten in een fraaie lijst met donkerrode passe-partout. Afmetingen lijst zijn 24x33,5 cm. Vermoedelijk 20ste eeuw gemaakt.
Aldegrever werd eerst opgeleid als goudsmid en maakte als dusdanig een serie ornamentele tekeningen voor ijzerwerk, waaronder ontwerpen voor messen, dolken en schedes van zwaarden. Hij reisde rond in de Nederlanden en raakte er onder de indruk van Joos van Cleve en Jan Gossaert. Rond 1525 vestigde hij zich te Soest. Daar schilderde hij al gauw een van zijn belangrijkste werken: de vleugelretabel van het Maria-altaar in de kerk Sankt Maria zur Wiese. Vanaf 1531, onder invloed van de Reformatie, wijdde Aldegrever, die zich tot het nieuwe geloof had bekeerd, zich nog enkel aan de grafische kunst, met vooral wereldlijke onderwerpen (bijvoorbeeld De Bruiloftsdanser uit 1538). Omwille van de geringe grootte van zijn tekeningen wordt Aldegrever vaak gerekend tot een groep Duitse renaissanceschilders die bekendstaan onder de naam 'Kleine Meesters'. Hij maakte zo’n 300 gravures tussen 1527 en 1555, vele daarvan op wonderbaarlijk kleine schaal.
Retrait sur place | L'œuvre peut être récupérée sur place. En tant qu'acheteur, vous devez apporter vos propres matériaux d'emballage. L'emplacement est : Esch, Les Pays-Bas |
Le lot se trouve à | Esch, Les Pays-Bas |
Heure de début | 24-12-2016 à 14:15 |
Heure de fin | 31-12-2016 à 14:30 |