Type d'œuvre d'art | Dessins / Aquarelles |
Kunstenaar : Hendrik Willem Mesdag 1831-1915
Titel/Voorstelling: "Berglandschap waarschijnlijk Gosausee Oostenrijk"
Datering: ca. 1880
Medium /Techniek : houtskool/potlood op papier
Maten : 13.5 x 15.5 (papier) en 27 x 29 cm (in passe partout)
Gesigneerd: rechtsonder in passe partout
Conditie : goed ( enkele bruine puntjes in papier )
Hendrik Willem Mesdag (signeerde als H.W. Mesdag of met monogram M / HWM) die getrouwd was met Sientje van Houten en de neef van Laurens Alma-Tadema was, werd in Groningen op 23 februari 1831 geboren en stierf in Den Haag op 10 juli 1915.
Hij werkte als kunstenaar zowel in Groningen, Oosterbeek, Brussel, Norderney (eiland) als Scheveningen.
Ofschoon Mesdag officieel autodidact was leerde hij veel van zijn oudere collegae: Laurens Alma Tadema, Johannes Warnardus Bilders, Cornelis Bernardus Buijs, Johannes Hinderikus Egenberger, Willem Roelofs en Alfred Verwee.
Als veelzijdig kunstenaar [aquarellist, etser, lithograaf, (panorama)schilder en tekenaar] en kunstverzamelaar werkte hij aanvankelijk op het bankierskantoor van zijn vader in Groningen maar na 1866 legde hij zich geheel toe op de kunsten. Hij vestigde zijn naam als groot kunstenaar door het schilderen van het Panorama van Scheveningen (thans het museum 'Panorama Mesdag' in Den Haag). In1903 schonk hij zijn kunstverzameling aan de Nederlandse Staat (inmiddels Rijksmuseum Mesdag te Den Haag)
Zowel aquarellen, olieverven als potloodtekeningen met als voornaamste onderwerpen dieren, stads, strand-, zee als havengezichten, landschappen, portretten als stillevens zijn van hem bekend.
De authenticiteit van de door ons aangeboden kunstwerken EN de bijbehorende informatie wordt volledig gegarandeerd. Onze kunsthandel is gevestigd aan het Westmallepad 12 1066pp te Amsterdam. Wij zijn iedere vrijdag en zaterdag van 12.00 tot 17.00 uur en/of op afspraak geopend. ingeschreven bij de KvK Amsterdam onder nr.34227310. Een nota van aankoop wordt op verzoek bijgeleverd.
Heure de début | 3-4-2015 à 16:06 |
Heure de fin | 12-4-2015 à 16:16 |