Type d'œuvre d'art | Estampes (Signé à la main) |
Année | 1925 |
Technique | Gravure à l'eau-forte |
Sujet | Paysage urbain |
Dimensions | 35 x 25 cm (h x l) |
Passe-partout | 47.5 x 36.5 cm (h x l) |
Signé | Signé à la main |
Tirage | Onbekend |
Een ets uit 1925 van de Haagse kunstenaar Hendrikus Elias Roodenburg (1895-1987), met een voorstelling van de Delftse Vaart in Rotterdam.
-Gesigneerd en getiteld met potlood en ook met het monogram van de kunstenaar en het jaartal rechtsonder in de ets: ‘HER 1925’. Linksonder ook in de ets getiteld (“Delftsche Vaart Rotterdam”).
-Oplage onbekend.
-Niet ingelijst. Wel achter een passe-partout.
-Afmetingen: Passe-partout, 47,5 x 36,5 cm. Blad, 42 x 32 cm. Beeld / ets, 35 x 25 cm.
-Herkomst: Uit een inboedel.
Conditie: De ets is in goede staat. Het papier is aan de randen bij het passe-partout ‘vergeeld’.
Zie ook de foto’s voor een eigen indruk.
Informatie over de kunstenaar:
Hendrikus Elias Roodenburg (Den Haag, 23 juli 1895 - Wassenaar, 27 april 1987) was een Nederlandse schilder, tekenaar, graficus, etser, aquarellist en drogenaaldgraveur. Hij leerde het vak van graficus Philip Zilcken. Roodenburg werd vooral bekend om zijn stadsgezichten van onder meer Amsterdam, Rotterdam en Utrecht. In de jaren '60 kon men bij Nutroma sparen voor een koffie- en ontbijtservies van Villeroy & Boch. Op het servies waren Roodenburgs zwartwit-tekeningen van Amsterdamse stadsgezichten afgebeeld.
Hij werkte als kunstenaar zowel in Nederland (Den Haag, Rhenen, Wassenaar) als in Noord-Italië.
Roodenburg was lid van kunstenaarsverenigingen Arti et Amicitiae in Amsterdam, van de Vereeniging Sint Lucas (Amsterdam) en Pulchri Studio (Den Haag) en de Beroepsvereniging van Beeldende Kunstenaars (BBK). In het boek H.E. Roodenburg (1895-1987): topografisch etser is een vrijwel compleet overzicht gegeven van het grafisch werk van Roodenburg.
Afhandeling:
-De ets kan afgehaald worden in Amsterdam.
-De ets kan aangetekend verzonden worden via PostNL.
Verzendkosten:
Binnen Nederland: 8,00 euro (aangetekende verzending via PostNL).
Naar België, Duitsland, Frankrijk: 15,00 euro (aangetekende verzending via PostNL).
Vragen? Stuur even een mailtje.
Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.
De ets is in goede staat. Het papier is aan de randen bij het passe-partout ‘vergeeld’. Zie ook de foto’s voor een eigen indruk. | |||
Heure de début | 21-12-2019 à 17:57 |
Heure de fin | 30-12-2019 à 19:58 |