Materieschilderij op paneel van keramist en schilder Henk Erkelens (1937-2011) uit 1994, r.o gesigneerd en gedateerd. Afmetingen 90 x244 cm (!!). Omdat het schilderij bij mij door ruimtebrek niet goed tot zijn recht komt wil ik er afscheid van nemen.
Het schilderij is een gemengde techniek; een mengsel van klei, leem, zand, kunsthars en pigmenten. Galerieprijs destijds 4500 gulden.
Geobsedeerd door klei, begon keramist Henk Erkelens in de tachtiger jaren klei en andere grondsoorten te mengen met kunsthars, cement, acrylaten en pigmenten, soms verwerkte hij ook koper. Hiermee creëerde hij innerlijke landschappen, zijn werkelijkheid die zijn weerslag vond in materieschilderijen. De mooie en interessante vormentaal die gecomponeerd werd, was geïnspireerd door de streken die hij bezocht (‘mijn kleine ontdekkingsreizen’ noemde hij ze) en de omgeving waarin hij woonde. De laatste jaren was dat het laaggebergte van de Limousin in het midden van Frankrijk. Dit zeer oude geërodeerde landschap, de oerstenen en rotspartijen, de rust van deze streek, de intense kleuren van de natuur, dit alles vormde een bezinksel in zijn geest. Maar ook de eeuwenoude kerkjes met door schimmels aangetaste muren, de fresco's of de bladderende, verbleekte restanten daarvan, vormden de voedingsbodem van zijn werk.
meer over de kunstenaar: http://www.henkerkelens.nl/contents/nl/about.html
Vanwege de grootte kan het schilderij alleen opgehaald worden of met een koerier bezorgd.
Le lot se trouve à | Voorthuizen, Les Pays-Bas |
Heure de début | 14-1-2018 à 13:13 |
Heure de fin | 28-1-2018 à 10:13 |