Schilder : Joh.E.H. Akkeringa 1861-1942
Titel/Voorstelling : " woning van Jan Akkeringa Eemwijkstraat 19 Voorburg"
Datering : 1950
Medium / Techniek : olieverf op doek
Maten : 43 x 34 cm (doek)
Gesigneerd : afkomstig uit nalatenschap van de schilder ( op achterzijde )
Conditie : goed
Johannes Evert Akkeringa schilderde prachtige stillevens met bloemen, maar is vooral bekend geworden met zijn duin- en strandgezichten bevolkt door vissersvrouwen en kinderen. Het zijn vaak blijmoedige Hollandse tafereeltjes, de vrouwen vredig werkend, de kinderen spelend in het zand onder een blauwe lucht met hoge bewolking. Hij wordt tot de late Haagse School gerekend. Musea: o.a. Rijksmuseum Kröller-Müller in Otterlo, Frans Halsmuseum in Haarlem en het Haags Gemeentemuseum.
In de regio groot Amsterdam kunnen wij uit inboedels en collecties vaak een interessant aanbod van kunst selecteren. Wij hebben ons gespecialiseerd in Hollandse figuratieve schilders uit de laat 19e en vroege 20e eeuw.
De authenticiteit van de door ons aangeboden kunstwerken EN de bijbehorende informatie wordt volledig gegarandeerd. Onze kunsthandel is gevestigd aan het Westmallepad 12 1066pp te Amsterdam. Wij zijn iedere vrijdag en zaterdag van 12.00 tot 17.00 uur en/of op afspraak geopend. ingeschreven bij de KvK Amsterdam onder nr.34227310. Een nota van aankoop wordt op verzoek bijgeleverd.
Heure de début | 2-2-2015 à 16:05 |
Heure de fin | 15-2-2015 à 16:20 |