Année | 1916 |
Technique | Varia |
Sujet | Historique |
Dimensions | 47.5 x 31.5 cm (h x l) |
Signé | Non signé/Signature imprimée |
Een lot met 28 politieke spotprenten uit de Eerste Wereldoorlog. De spotprenten waren de bijvoegsels van De Nieuwe Amsterdammer en zijn gemaakt door Jan Sluijters (10x), Willy Sluiter (6x) en Piet van de Hem (12x).
-Litho’s in 2 kleuren. Achterkant blanco. Met een vouw in het midden.
-Afmetingen: 47,5 x 31,5 cm.
-Herkomst: Uit de inboedel van een kunstverzamelaar.
-Het zijn de spotprenten uit:
-1915: nr. 42 en 43.
-1916: nr. 57, 59, 60, 61, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 82, 83, en 84.
-1917: nr. 143 en 147.
-1918: nr.187.
Conditie: Met ouderdoms- en gebruikssporen. Het krantenpapier heeft slijtplekjes en scheurtjes m.n. aan de randen. Eén spotprent is middendoor gescheurd en is met tape geplakt.
Zie ook de foto’s voor een eigen indruk.
Het weekblad De Nieuwe Amsterdammer werd door Henri Wiessing in 1915 opgericht. Wiessing was ontslagen als redacteur bij de Groene Amsterdammer omdat hij te radicaal was in zijn opvattingen. Hij weigerde gehoor te geven aan het verzoek van de Nederlandse regering aan de nieuwsbladen om publicaties over de oorlog te censureren om de neutraliteit van het land niet in gevaar te brengen. Met de Nieuwe Amsterdammer wilde Wiessing de realiteit en de gruwel van de oorlog laten zien aan de lezers door middel van sterk kritische teksten en prenten. Elke week stond een grote spotprent op de voorpagina van de bijlage, onder andere van Jan Sluijters, Piet van der Hem en Willie Sluiter.
Pieter (Piet) van der Hem (Wirdum, 9 september 1885 - Den Haag, 24 april 1961) was een Nederlands schilder, tekenaar en boekbandontwerper.
Jan Willem (Willy) Sluiter (Amersfoort, 24 mei 1873 - Den Haag, 22 mei 1949) was een Nederlands schilder, tekenaar en grafisch ontwerper.
Jan Sluijters (Den Bosch 1881-Amsterdam 1957), was een Nederlands aquarellist, etser, grafisch ontwerper, illustrator, lithograaf, politiek tekenaar, schilder, tekenaar en wandschilder.
Afhandeling:
-De 28 prenten kunnen afgehaald worden (in Amsterdam).
-De 28 prenten kunnen aangetekend verzonden worden via PostNL.
Verzendkosten:
Binnen Nederland: 8,00 euro.
Naar België, Duitsland, Frankrijk: 15,00 euro.
Vragen? Stuur even een mailtje.
Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.
État | Raisonnable | ||
Met ouderdoms- en gebruikssporen. Het krantenpapier heeft slijtplekjes en scheurtjes m.n. aan de randen. Eén spotprent is middendoor gescheurd en is met tape geplakt. Zie ook de foto’s voor een eigen indruk. | |||
Heure de début | 30-11-2019 à 19:53 |
Heure de fin | 24-12-2019 à 16:24 |