Type d'œuvre d'art | Estampes (Signé à la main) |
Année | 1912 |
Technique | Lithographie |
Dimensions | 49 x 36 cm (h x l) |
incl. cadre | 64 x 49 cm (h x l) |
Signé | Signé à la main |
Johannes Theodorus (Jan) Toorop, (Poerworedjo (Nederlands-Indië), 20 december 1858 – Den Haag, 3 maart 1928)[1] was een van de belangrijkste Nederlandse beeldend kunstenaars uit de periode 1880-1910.[2] Aanvankelijk schilderde hij in impressionistische stijl, maar via het pointillisme ontwikkelde hij zich tot symbolistisch schilder.
Ook was hij actief als portrettekenaar en ontwierp hij keramiek, reclame-affiches en boekbanden. De Nederlandse art nouveau wordt vaak met zijn werk geassocieerd. In de laatste twintig jaar van zijn leven was hij sterk rooms-katholiek geïnspireerd.
Hij was de vader van Charley Toorop, grootvader van de kunstenaar Edgar Fernhout en de cineast John Fernhout en overgrootvader van Rik Fernhout - vier generaties kunstenaars.
Le lot se trouve à | Leidschendam, Les Pays-Bas |
Heure de début | 5-1-2021 à 16:27 |
Heure de fin | 15-1-2021 à 19:01 |