Gottfried Salzmann - "Le pont de Brooklyn"
Bruno Bruni - Lithographie offset couleur AMARYLLIS Signée à la main
Hermann Härtel - et autres : quatre gravures : CZEMBIREK, Apôtre Paul, Amsterdam, Paysage urbain
Friedrich Iwan - Alpes - Vue sur le Nebelhorn avec Mädelegabel près d'Oberstdorf
Type d'œuvre d'art | Estampes (Signé à la main) |
Année | 1917 |
Technique | Lithographie |
Dimensions | 27.5 x 20.3 cm (h x l) |
Signé | Signé à la main |
Johannes Theodorus (Jan) Toorop, (Poerworedjo (Nederlands-Indië), 20 december 1858 – Den Haag, 3 maart 1928)[1] was een van de belangrijkste Nederlandse beeldend kunstenaars uit de periode 1880-1910.[2] Aanvankelijk schilderde hij in impressionistische stijl, maar via het pointillisme ontwikkelde hij zich tot symbolistisch schilder.
Ook was hij actief als portrettekenaar en ontwierp hij keramiek, reclame-affiches en boekbanden. De Nederlandse art nouveau wordt vaak met zijn werk geassocieerd. In de laatste twintig jaar van zijn leven was hij sterk rooms-katholiek geïnspireerd.
Hij was de vader van Charley Toorop, grootvader van de kunstenaar Edgar Fernhout en de cineast John Fernhout en overgrootvader van Rik Fernhout - vier generaties kunstenaars.
État | État neuf | ||||||||||
Originele litho van Jan Toorop uit 1912. Gesigneerd rechtsboven met jaartal. Litho verkeert in een uitstekende conditie, geen verouderingsvlekken of scheuren. Sterke compositie en krachtig beeld. Johannes Theodorus (Jan) Toorop, (Poerworedjo (Nederlands-Indië), 20 december 1858 – Den Haag, 3 maart 1928)[1] was een van de belangrijkste Nederlandse beeldend kunstenaars uit de periode 1880-1910.[2] Aanvankelijk schilderde hij in impressionistische stijl, maar via het pointillisme ontwikkelde hij zich tot symbolistisch schilder. Ook was hij actief als portrettekenaar en ontwierp hij keramiek, reclame-affiches en boekbanden. De Nederlandse art nouveau wordt vaak met zijn werk geassocieerd. In de laatste twintig jaar van zijn leven was hij sterk rooms-katholiek geïnspireerd. Hij was de vader van Charley Toorop, grootvader van de kunstenaar Edgar Fernhout en de cineast John Fernhout en overgrootvader van Rik Fernhout - vier generaties kunstenaars. Conditie | |||||||||||
Retrait sur place | L'œuvre peut être récupérée sur place. En tant qu'acheteur, vous devez apporter vos propres matériaux d'emballage. L'emplacement est : Dordrecht, Les Pays-Bas | ||||||||||
Le lot se trouve à | Dordrecht, Les Pays-Bas |
Heure de début | 26-3-2021 à 20:01 |
Heure de fin | 2-4-2021 à 22:55 |