Année | 1905 |
Technique | Varia |
Style | Impressionniste |
Sujet | Historique |
Dimensions | 64 x 54 cm (h x l) |
Signé | Signature imprimée |
Prachtig, zeer gezocht werk van Jan Toorop uit 1905. Litho op papier, in de druk gesigneerd en gedateerd linksonder en met stempel van steendrukkerij Lankhout in Den Haag. In goede conditie; in het blad zitten minuscule kreukjes, niet ongewoon gezien de leeftijd, die ingelijst niet zichtbaar zijn. De uiterste randen van de marge links en rechts zijn wat meer verkreukt en verkleurd met hier en daar een klein scheurtje (nergens meer dan 1 cm van de rand). Ingelijst met passe-partout is het werk zeer goed want het beeld is onaangetast.
De litho komt uit een serie die Toorop maakte ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van de toenmalige directeur van de Koninklijke Stearine Kaarsenfabriek Gouda. Van deze litho’s bestaan voor zover ik weet geen handgesigneerde exemplaren. De litho’s zijn gebaseerd op pasteltekeningen van Toorop, deze tekeningen zijn wel met de hand gesigneerd. De drukgesigneerde handtekening van Toorop in de litho is één-op-één overgenomen van de tekening. In sommige van de litho’s is zelfs het watermerk van het papier waarop Toorop tekende te zien.
Deze litho is afkomstig uit de nalatenschap van de kunstenaar Kees Andrea. Zowel zijn grootvader als zijn vader en twee ooms werkten in de grafische industrie. Het is goed mogelijk dat één of meerdere familieleden bij steendrukkerij Lankhout werkten.
Afmetingen: 64cm x 54cm (blad), 57cm x 47cm (beeld)
Bij aankoop moet het werk bij voorkeur worden opgehaald in Diemen (vlakbij het kantoor van Kunstveiling in Amsterdam Z-O). De termijn voor ophalen is zeer ruim, m.a.w. de koper kan het werk eventueel weken of zelfs maanden later ophalen en het zo mogelijk combineren met een bezoek aan Amsterdam voor andere zaken.
Alleen als dat echt niet lukt dan kan het werk goed verpakt, aangetekend en extra verzekerd verzonden worden op kosten (en risico) van de koper.
In het blad zitten minuscule kreukjes, niet ongewoon gezien de leeftijd, die ingelijst niet zichtbaar zijn. De uiterste randen van de marge links en rechts zijn wat meer verkreukt en verkleurd met hier en daar een klein scheurtje (nergens meer dan 1 cm van de rand). Ingelijst met passe-partout is het werk zeer goed want het beeld is onaangetast. | |||
Heure de début | 20-1-2020 à 21:27 |
Heure de fin | 27-11-2020 à 16:12 |