Philippe Labarthe - Polémique entre ça et ça
Philippe Labarthe - J'entends qu'on nous cherche
Type d'œuvre d'art | Estampes (Signé à la main) |
Technique | Gravure à l'eau-forte |
Sujet | Animaux |
Dimensions | 34.5 x 34.5 cm (h x l) |
incl. cadre | 61.5 x 51.5 cm (h x l) |
Signé | Signé à la main |
Tirage | 25/75 |
Ze is met name bekend geworden om haar grafische werk, als een van de vernieuwers van de Nederlandse grafische kunst van de twintigste eeuw .Het was bij de grafische kunstenaar in Parijs Stanley William Hayter waar ze voor de oorlog allerlei nieuwe varianten van de grafiek leerde, buiten de al opgedane gebruikelijke grafische technieken die ze in Nederland had verworven. Bij hem leerde ze wat de etskunst betreft een geheel nieuw domein, van het toepassen van 'vernis mou' en aquatint tot nieuwe mogelijkheden als blinddruk en reliëfdruk, waarbij vooral ook het zelf drukken een belangrijke rol speelde. Ook raakte ze door hem vertrouwd met de mogelijkheden van kleurgrafiek, waar ze zich overigens aarzelend en pas laat aan overgaf. Na de oorlog keerde zij nog vaak naar hem terug voor een nieuwe studieperiode.
Als
schilder en als aquarellist is Jeanne Oosting veel minder bekend
geworden, omdat haar schilderijen en aquarellen weinig vernieuwingen
in thema, vorm en techniek laten zien. Ze volgde het bestaande pad
van het stilleven, het landschap het portret en het interieur.
Het
portretschilderen is voor haar altijd een nevenactiviteit geweest en
deels in opdracht gedaan. Haar schilderijen bestaan voor het grootste
deel uit stillevens van allerlei aard; bloemen die zijn gerangschikt
in vazen, of nog in het papier, vruchten op fruitschalen of
uitgestald op tafel. Ze vond vaak haar voorwerpen in eigen huis: een
fles of een glas, een Chinese kom van porselein, een mes, een
theedoek, of een paar boeken. Geleidelijk verliet ze in haar
stillevens de monochrome kleuren; na de oorlog begon ze breder te
schilderen en haar doeken worden kleurrijker en zonniger; vooral haar
bloemstillevens krijgen dan meer kracht en uitstraling
Goed. Lijst heeft wat kleine krasjes | |||||||
Le lot se trouve à | Alkmaar, Les Pays-Bas |
Heure de début | 10-7-2021 à 22:11 |
Heure de fin | 18-7-2021 à 16:26 |