Type d'œuvre d'art | Dessins / Aquarelles |
Schilder : Johannes Evert Akkeringa 1861 - 1942
Titel/Voorstelling : " Duinlandschap "
Datering : omstreeks 1900
Medium / Techniek : houtskool op papier
Maten : 42 x 36 cm (ingelijst)
Gesigneerd : rechtsonder
Conditie : goed
Johannes Evert Akkeringa schilderde prachtige stillevens met bloemen, maar is vooral bekend geworden met zijn duin- en strandgezichten bevolkt door vissersvrouwen en kinderen. Het zijn vaak blijmoedige Hollandse tafereeltjes, de vrouwen vredig werkend, de kinderen spelend in het zand onder een blauwe lucht met hoge bewolking. Hij wordt tot de late Haagse School gerekend. Musea: o.a. Rijksmuseum Kröller-Müller in Otterlo, Frans Halsmuseum in Haarlem en het Haags Gemeentemuseum.
Heure de début | 17-7-2015 à 21:59 |
Heure de fin | 31-7-2015 à 21:59 |