Marco Kooiman - Sérigraphie, Riviera - Encadrée
Francois Berthier - Photo, Remorque - Encadrée
Type d'œuvre d'art | Estampes (Signé à la main) |
Signé | Signé à la main |
Joop Moesman (1909-1988)
Litho 198/200, handgsigneerd en gedateerd 1929 - '79
Afmetingen lijst: 41cm x 34cm
Status: Goed. Is netjes ingelijst en achter glas.
Verzenden mogelijjk.
Zie ook mijn andere advertenties
Over hemzelf:
Johannes Hendrikus (Jopie of Joop) Moesman (Utrecht, 6 januari 1909 – Houten, 3 februari 1988) was spoorwegbeambte, surrealistisch schilder, polemist, letterontwerper en amateur-fotograaf. De autodidact Moesman vond in het winkeltje van de surrealist Willem Wagenaar een Frans tijdschrift waar hij afbeeldingen in zag van surrealistische schilders. Hij raakte geïnteresseerd en begon in een vergelijkbare stijl te werken. Hij werd de belangrijkste surrealistische schilder in Nederland. Het werk van Moesman kreeg in de jaren 1960 enige internationale erkenning door de inzet van Her de Vries, die reproducties liet zien aan de voorman van de surrealisten in Parijs, André Breton. Breton besloot het werk van Moesman daarop op de Internationale surrealistische tentoonstelling in Milaan te tonen. Met Dirkje Kuik en Henc van Maarseveen was hij oprichter van het Utrechtse kunstgenootschap De Luis.
Hij stamde uit een drukkersgeslacht. Zijn vader, Johannes Anthonius Moesman, was onder meer lithograaf en fotograaf. Moesman heeft het lettertype de Petronius ontworpen.
Retrait sur place | L'œuvre peut être récupérée sur place. En tant qu'acheteur, vous devez apporter vos propres matériaux d'emballage. L'emplacement est : Maarssen, Les Pays-Bas |
Le lot se trouve à | Maarssen, Les Pays-Bas |
Heure de début | 10-5-2017 à 20:06 |
Heure de fin | 22-5-2017 à 20:06 |