John Martineau - « Harmony in Space » 1979 - édition 30 - signé à la main - numéroté
Günther Uecker - "Vom Licht" 1973 ZERO-Prägedruck - Auflage 60
Type d'œuvre d'art | Estampes (Signé à la main) |
Année | 1977 |
Technique | Lithographie |
Dimensions | 70 x 51 cm (h x l) |
incl. cadre | 94 x 71 cm (h x l) |
Signé | Signé à la main |
Tirage | Uniek excemplaar - getekend door Klaas Gubbels met: Voor Theo |
Klaas GUBBELS (Rotterdam 1934)
Schilder, beeldhouwer, graficus, fotograaf
Opleiding:
Gubbels ging van 1949 tot 1951 naar de Rotterdamse Ambachtsschool, waar hij afstudeerde in de richting reclameschilderen. Vervolgens volgde hij een avondcursus aan de Academie voor Beeldende Kunsten, voor hij van 1952 tot 1958 aan de Arnhemse academie ‘Kunstschool’ ging studeren.
Na zijn studie is hij in Arnhem blijven wonen. In de jaren tachtig had Gubbels een tijdelijk atelier in het Franse departement Ardèche.
Klaas Gubbels staat bekend om zijn stillevens van koffiekannen, tafels en stoelen, weergegeven in een simpele vormentaal. In verloop van tijd werd zijn werk steeds abstracter en ging het zich meer beperken wat betreft visuele thema’s (ook wel de kracht van zijn kunst). Hij gebruikt verschillende technieken, als litho, wandschildering, houtsnede, objet trouvé, glas, metaal en fotografie, aquarel en olieverf. Van 1965 tot 1992 heeft Gubbels gedoceerd aan de Willem de Kooning Academie in Rotterdam. Hij doceerde in de jaren zeventig ook korte tijd aan de Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten in Den Haag en in de jaren tachtig aan de Academie voor Beeldende Kunsten in Arnhem.
Exposities en prijzen:
In 1971 ontving Gubbels van de Provincie Gelderland de Quarles van Uffordprijs. In 2004-2005 was ere en groot retrospectief van Gubbels’ werk in het Museum voor Moderne Kunst Arnhem. Veel Nederlandse musea en bedrijven hebben werk van Gubbels in hun collective. Ook zijn ere en aantal van zijn werken in de openbare ruimte te zien.
Ingelijst met in een geheel nieuwe lijst. | |||||||
Retrait sur place | L'œuvre peut être récupérée sur place. En tant qu'acheteur, vous devez apporter vos propres matériaux d'emballage. L'emplacement est : Leiderdorp, Les Pays-Bas | ||||||
Prix | > 10KG ou plus grand que 1.00 x 0.50 mètre
Le lot se trouve à | LEIDERDORP, Les Pays-Bas |
Heure de début | 30-5-2021 à 20:30 |
Heure de fin | 26-7-2021 à 14:53 |