Type d'œuvre d'art | Dessins / Aquarelles |
Année | 1965 |
Technique | Aquarelle |
Dimensions | 47.5 x 30.5 cm (h x l) |
incl. cadre | 67.5 x 53.5 cm (h x l) |
Signé | Signé à la main |
Een groot ingelijst werk uit 1965 van de Nederlandse kunstenaar Klaas Pijlman (1917-2007).
-Gesigneerd en gedateerd rechtsonder en ingelijst in de originele houten lijst met passe-partout en glasplaat.
-Afmetingen: Lijst, 67,5 x 53,5 cm. Blad / Beeld, 47,5 x 30,5 cm.
-Herkomst: Uit de collectie kunstwerken van de in 2007 overleden kunstenaar.
-Conditie: De aquarel is in zeer goede staat. Het passe-partout is licht ‘vergeeld’. De lijst heeft slijtplekjes.
Zie ook de foto’s.
Het werk kan zo aan de muur.
(Gelijktijdig met dit werk bieden wij nog meer werk van Klaas Pijlman ter veiling aan. Klik hiervoor op “Alle items van deze aanbieder”).
Informatie over de kunstenaar:
Klaas Pijlman, geboren 05-01-1917 in Amsterdam en overleden 18-07-2007 in Amsterdam, illustrator, aquarellist, tekenaar, schilder, linosnijder en docent.
Opleiding: Instituut voor Kunstnijverheidsonderwijs (Amsterdam).
Hij was de zoon van Fetze Pijlman (1882-1965), componist van kerkmuziek en eigenaar van muziekuitgeverij 'De Harp', en Maria Johanna Stoffels (1875-1953), naaister.
Het christelijke geloof was voor Klaas Pijlman leidraad en inspiratiebron. Hij illustreerde religieuze boeken van o.a. Mej. G. (Gesina) Ingwersen. Ook illustreerde hij jeugdboeken van de schrijver K. (Klaas) Norel. Hij was leraar tekenen op verschillende pedagogische academies in Amsterdam, o.a. aan de Gereformeerde Kweekschool (GKS). In Amersfoort was hij ook leraar aan het Christelijk Lyceum.
Stijl: Zijn schilderijen ademen de sfeer van de “Bergense School”.
Onderwerpen van zijn vrije kunst: o.a. Christelijk religieuze voorstellingen, landschappen, dorps- en stadsgezichten, naakten, fantasiedieren, portretten en stillevens.
Hij was lid van de vereniging Bond van Christelijke Kunstenaars (BCK).
Literatuur: Pieter Scheen 1969-1970 , vol. 2, p. 203-204.
Tot op hoge leeftijd werkte Klaas Pijlman in zijn atelier in de Lomanstraat in Amsterdam.
Afhandeling:
Let op A.U.B.:
-De ingelijste aquarel kan afgehaald worden in Amsterdam.
Afhalen heeft onze zeer sterke voorkeur.
-U kunt wel gebruikmaken van de gespecialiseerde koeriersdienst van Kunstveiling: “Swift koeriers”.
(zie ook de info onderaan deze pagina onder het kopje “Koeriersdienst”). Binnen Nederland zijn de bezorgkosten van Swift Koeriers voor dit werk: € 43,50.
Vragen? Stuur even een mailtje.
Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.
État | Bon |
De aquarel is in zeer goede staat. Het passe-partout is licht ‘vergeeld’. De lijst heeft slijtplekjes. Zie ook de foto’s. | |
Heure de début | 15-10-2019 à 12:23 |
Heure de fin | 29-10-2019 à 18:17 |