Type d'œuvre d'art | Dessins / Aquarelles |
Année | 1958 |
Technique | Pastel/Craies |
Dimensions | 31 x 21 cm (h x l) |
incl. cadre | 43 x 33 cm (h x l) |
Signé | Signé à la main |
Een ingelijst werk uit 1958 van de Nederlandse kunstenaar Klaas Pijlman (1917-2007), met een voorstelling van 2 bergbeklimmers in de bergen bij het Italiaanse dorpje Alba di Canazei.
-Gesigneerd en gedateerd rechtsonder. Op het passe-partout is geschreven “Ontwerp fresco” en de naam van het dorpje ‘Alba di Canazei’.
-Ingelijst in een houten lijst met passe-partout en glasplaat.
-Afmetingen: Lijst, 43 x 33 cm. Beeld, 31 x 21 cm.
-Herkomst: Uit de inboedel van de in 2007 overleden kunstenaar.
-Conditie: In zeer goede staat.
Zie ook de foto’s.
Kan zo aan de muur.
(Gelijktijdig met dit werk bieden wij nog meer werk van Klaas Pijlman ter veiling aan. Klik hiervoor op “Alle items van deze aanbieder”).
Informatie over de kunstenaar:
Klaas Pijlman, geboren 05-01-1917 in Amsterdam en overleden 18-07-2007 in Amsterdam, illustrator, aquarellist, tekenaar, schilder, linosnijder en docent.
Opleiding: Instituut voor Kunstnijverheidsonderwijs (Amsterdam).
Hij was de zoon van Fetze Pijlman (1882-1965), componist van kerkmuziek en eigenaar van muziekuitgeverij 'De Harp', en Maria Johanna Stoffels (1875-1953), naaister.
Het christelijke geloof was voor Klaas Pijlman leidraad en inspiratiebron. Hij illustreerde religieuze boeken van o.a. Mej. G. (Gesina) Ingwersen. Ook illustreerde hij jeugdboeken van de schrijver K. (Klaas) Norel. Hij was leraar tekenen op verschillende pedagogische academies in Amsterdam, o.a. aan de Gereformeerde Kweekschool (GKS). In Amersfoort was hij ook leraar aan het Christelijk Lyceum.
Onderwerpen van zijn vrije kunst: o.a Christelijk religieuze voorstellingen, landschappen, dorps- en stadsgezichten, naakten, fantasiedieren, portretten en stillevens.
Hij was lid van de vereniging Bond van Christelijke Kunstenaars (BCK).
Literatuur: Pieter Scheen 1969-1970 , vol. 2, p. 203-204.
Tot op hoge leeftijd werkte Klaas Pijlman in zijn atelier in de Lomanstraat in Amsterdam.
Afhandeling:
-Het werk kan afgehaald worden in Amsterdam.
-Het werk kan aangetekend verzonden worden via PostNL.
Verzendkosten:
Binnen Nederland: 8,00 euro.
Naar België, Duitsland, Frankrijk, Italië: 15,00 euro.
Vragen? Stuur even een mailtje.
Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.
Heure de début | 13-12-2019 à 19:10 |
Heure de fin | 31-12-2019 à 10:42 |