Philippe Labarthe - Polémique entre ça et ça
Philippe Labarthe - J'entends qu'on nous cherche
Année | 1973 |
Dimensions | 97 x 78 cm (h x l) |
incl. cadre | 114 x 95 cm (h x l) |
Signé | Signé à la main |
Klaas Pijlman, geboren 05-01-1917 in Amsterdam en overleden 18-07-2007 in Amsterdam, illustrator, aquarellist, tekenaar, schilder, linosnijder en docent.
Opleiding: Instituut voor Kunstnijverheidsonderwijs Amsterdam (de latere Gerrit Rietveld Academie).
Hij was de zoon van Fetze Pijlman (1882-1965), componist van kerkmuziek en eigenaar van muziekuitgeverij 'De Harp', en Maria Johanna Stoffels (1875-1953), naaister.
Het christelijke geloof was voor Klaas Pijlman leidraad en inspiratiebron. Hij illustreerde religieuze boeken van o.a. Mej. G. (Gesina) Ingwersen. Ook illustreerde hij jeugdboeken van de schrijver K. (Klaas) Norel. Hij was leraar tekenen op verschillende pedagogische academies in Amsterdam, o.a. aan de Gereformeerde Kweekschool (GKS). In Amersfoort was hij ook leraar aan het Christelijk Lyceum.
Stijl: Zijn schilderijen ademen de sfeer van de “Bergense School”.
Onderwerpen van zijn vrije kunst: o.a. Christelijk religieuze voorstellingen, landschappen, dorps- en stadsgezichten, naakten, fantasiedieren, portretten en stillevens.
Hij was lid van de vereniging Bond van Christelijke Kunstenaars (BCK).
Literatuur: Pieter Scheen 1969-1970 , vol. 2, p. 203-204.
Tot op hoge leeftijd werkte Klaas Pijlman in zijn atelier in de Lomanstraat in Amsterdam. In 2007 overleed hij aan de gevolgen van een longontsteking.
Werk is in goede staat voor haar leeftijd en afkomst. Geen craquelé. Her en der wat oneffenheden en een klein minuscuul deukje boven in het doek maar niet storend en nauwelijks zichtbaar. Prachtig mysterieus werk voor elk interieur en/of de verzamelaar. | |
Heure de début | 9-3-2020 à 10:15 |
Heure de fin | 20-4-2020 à 19:28 |