Technique | Techniques mixtes |
Style | Impressionniste |
Sujet | Portrait |
Dimensions | 65 x 50 cm (h x l) |
Signé | Signé à la main |
Beschrijving
Ko Cossaar 1874 Amsterdam/1966 Den Haag
Mooi werk van goede kunstenaar.
Hand gesigneerd.
begin Jaren twintig
Algemeen goede staat.
Biografie:
Jacobus Cornelis Wijnandus Cossaar (roepnaam Ko) werd op 18 augustus 1874 geboren in Amsterdam en overleed op 25 november 1966 in Den Haag. Na de Tekenschool voor Kunstambachten volgde hij aan de Rijksacademie te Amsterdam bij August Allebé de opleiding Toneeldecoratie. In 1901 en 1902 verkreeg hij een subsidie van het Willink van Collenfonds waarna hij onder meer in Rotterdam, Parijs en Londen verbleef. In 1909 vestigde hij zich in Den Haag. Ko Cossaar ging aanvankelijk aan de slag als decorschilder, maar ontwikkelde zich tot impressionistisch schilder, tekenaar en aquarellist van stadsgezichten, portretten, landschappen, genre- en figuurvoorstellingen, maar vooral van kerken (in- en exterieurs). In Parijs was hij bevriend met Kees van Dongen. In Londen, waar hij begin 20e eeuw acht jaar verbleef, schilderde hij stads- en havengezichten en in Yorkshire kustlandschappen. Cossaar maakte echter vooral naam als kerkschilder. In heel Europa heeft hij de voornaamste kerken vastgelegd.
Verkeerd in goede conditie | |||
Le lot se trouve à | Apeldoorn, Les Pays-Bas |
Heure de début | 24-2-2020 à 0:38 |
Heure de fin | 8-3-2020 à 21:16 |