Type d'œuvre d'art | Dessins / Aquarelles |
Technique | Crayon |
Dimensions | 63 x 76 cm (h x l) |
incl. cadre | 68.5 x 81 cm (h x l) |
Signé | Signé à la main |
Prachtig werk van Leo Gestel met een hele goede herkomst. Titel: De uittocht. Afmetingen incl lijst: H68.5 x b81cm. Afmetingen voorstelling: H63 x b76cm. Het werk is rechtsonder, met potlood, gesigneerd door de kunstenaar. Er zit veel spiegeling in de foto door het glas in de lijst. De authenticiteit van het, aangeboden, werk wordt volledig gegarandeerd. Een certificaat van echtheid kan, op aanvraag, worden gemaild.
Herkomst: Peter van den Braken. Centrum te Sterksel/ Christie's 2001
Lijsten: Beschadigingen aan lijsten worden niet beschreven. Indien een werk achter glas is ingelijst en het glas is kapot, zal dit wel vermeld worden
Leendert (Leo) Gestel (Woerden, 22 november 1881 - Hilversum, 26 november 1941) was een Nederlands kunstschilder en boekbandontwerper. Zijn vader Willem Gestel was huisschilder en directeur van de Woerdense Avondteekenschool, van wie hij de eerste tekenlessen kreeg. Ook kreeg hij lessen van Dimmen Gestel[1], een oom uit Eindhoven. Daarna deed Leo Gestel de Rijksnormaalschool voor Teekenonderwijzers in Amsterdam en volgde avondlessen op de Rijksacademie voor Beeldende Kunsten. Zijn vader zag een onzeker bestaan als kunstenaar echter niet zo zitten, maar in 1904 begon Leo op een zolderetage in de Tweede Jan Steenstraat in Amsterdam als kunstenaar. Deze zolderetage werd al snel de Jan Steenzolder genoemd, waar Amsterdamse kunstenaars en kunstminners elkaar ontmoetten.
Gestels vrienden noemden Leendert Leonardo, naar Leonardo da Vinci, afgekort Leo. Gestel bleef deze naam zijn hele leven gebruiken.
État | Bon |
In goede staat | |
Heure de début | 15-8-2020 à 11:13 |
Heure de fin | 14-9-2020 à 20:03 |