Type d'œuvre d'art | Dessins / Aquarelles |
Année | 1902 |
Technique | Pastel/Craies |
Sujet | Portrait |
Dimensions | 17 x 12 cm (h x l) |
Passe-partout | 40 x 30 cm (h x l) |
Signé | Signé à la main |
Leendert (Leo) Gestel (Woerden, 22 november 1881 - Hilversum, 26 november 1941) was een Nederlands kunstschilder. Zijn vader Willem Gestel was huisschilder en directeur van de Woerdense Avondteekenschool, van wie hij de eerste tekenlessen kreeg. Ook kreeg hij lessen van Dimmen Gestel, een oom uit Eindhoven. Daarna deed Leo Gestel de Rijksnormaalschool voor Teekenonderwijzers in Amsterdam en volgde avondlessen op de Rijksacademie voor Beeldende Kunsten. Zijn vader zag een onzeker bestaan als kunstenaar echter niet zo zitten, maar in 1904 begon Leo op een zolderetage in de Tweede Jan Steenstraat in Amsterdam als kunstenaar. Deze zolderetage werd al snel de Jan Steenzolder genoemd, waar Amsterdamse kunstenaars en kunstminners elkaar ontmoetten. Gestels vrienden noemden Leendert Leonardo, naar Leonardo da Vinci, afgekort Leo. Gestel bleef deze naam zijn hele leven gebruiken.
État | Raisonnable | ||
Aangezien de ouderdom heeft het papier wat kleine vochtplekjes, met name in de hoeken. | |||
Retrait sur place | L'œuvre peut être récupérée sur place. En tant qu'acheteur, vous devez apporter vos propres matériaux d'emballage. L'emplacement est : Woerden, Les Pays-Bas | ||
Le lot se trouve à | Woerden, Les Pays-Bas |
Heure de début | 6-11-2020 à 15:25 |
Heure de fin | 20-11-2020 à 19:50 |