Type d'œuvre d'art | Dessins / Aquarelles |
Uniek, grote gemengde techniek van de kunstenaar Piet van der Hem.
Piet (Pieter) van der Hem werd in 1885 in Wirdum geboren en overleed in 1961 in Den Haag.
Hij woonde en werkte in Amsterdam en behoorde rond 1915 tot de groep 'modernen' waartoe ook Gestel en Sluijters worden gerekend.
Zijn onderwerpen vond hij vooral in het mondaine uitgaansleven en hij reisde veel.
In Parijs, Rome, Madrid en Moskou schilderde hij het leven op straat en in de cabarets, danspaleizen en music-halls.
Tijdens een verblijf in Volendam en Edam van 1917 tot 1919 werd hij geïnspireerd door het strand- en vissersleven en door het leven van mondaine toeristen die deze vissersplaatsen bezochten.
Naast schilder was Piet van der Hem ook als illustrator en als politiek tekenaar werkzaam voor De Haagsche Post en De Haagsche Courant.
Vele belangrijke musea in Nederland bezitten werk van zijn hand en werken van Piet van der Hem wordt door vele verzamelaars gezocht.
Afmetingen inclusief lijst: 78 x 58 cm.
Herkomst:Collectie Streefoord Eemnes.
Verzendkosten zijn voor rekening van de koper.
Heure de début | 14-9-2015 à 14:24 |
Heure de fin | 6-10-2015 à 11:20 |