Bijzondere, grote gouache van Israëlisch kunstenaar Ruven Levav.
Titel: Teddybeer op paard
Afmetingen blad: 70 cm x 100 cm
acryl op geschept papier
Ongesigneerd
Nooit ingelijst
Uitstekende conditie
De Israëlische kunstenaar Ruven Levav kwam voor de liefde naar Nederland en bleef voor het kunstzinnige klimaat. Hij maakt imposante, kleurrijke doeken. Zijn manier van naar de wereld kijken, komt tot uiting in zijn werk. "Vrienden maken de bomen mooier."
Levav leeft de kunst. In zijn kunstwerken, vaak zeer grote schilderijen, vermengt Levav landschappen uit verschillende landen. De impressies zijn gebaseerd op reizen door Zuid-Amerika, Afrika, Azië en Europa en op reizen in zijn geest. Het resultaat is een surrealistisch geheel met waarachtige en verzonnen elementen in een schijnbare naïeve stijl. In zijn hoofd, zijn werk en zijn leven trekken verschillende landschappen en omgevingen aan hem voorbij. Levav integreert ze en maakt ze tot één geheel, een droomwereld. Zijn wereld bestaat uit herinneringen van zijn land van herkomst, verenigd met de dromen die hem in Amsterdam, waar hij na vele omzwervingen neerstreek, stimuleren tot een romantische verbeelding, schreef een kunstcriticus in 1985. Levav reist bij voorkeur alleen. Dan komen er meer dingen op hem af en ontvangt hij meer, legt hij uit. ?Je wordt alleen geboren en gaat alleen dood, het is beter om ook alleen te reizen. Mijn grootvader zei: Als je alleen loopt, hoor je muziek. Als je naast een andere persoon loopt, hoor je die persoon.?Eenzaamheid is een terugkerend thema in zijn werk. Dieren ziet Levav als vrienden, maar in zijn schilderijen benadrukken dieren juist het gevoel van eenzaamheid. Toch zijn natuur en dieren belangrijk voor hem. Mensen denken te veel vanuit hun hoofd en te weinig vanuit hun maag. Dieren doen dat wel, maar die denken te weinig. Daarom combineert hij menselijke en dierlijke elementen in zijn schilderijen. Ik ben veel meer,? In 1980 won Ruven Levav in België de Europaprijs voor de schilderkunst, van de stad Oostende". Een internationale jury koos Levavs schilderij uit 1700 ingestuurde werken.De schilder werd in 1948 in Israël geboren uit Roemeense ouders. Hij groeide op in Alonee Abba in het noorden van het land.
Heure de début | 10-2-2015 à 18:14 |
Heure de fin | 17-2-2015 à 18:14 |