Type d'œuvre d'art | Dessins / Aquarelles |
Année | 1982 |
Technique | Aquarelle |
Sujet | Nu |
Dimensions | 39 x 49 cm (h x l) |
incl. cadre | 48 x 58 cm (h x l) |
Signé | Signé à la main |
Een aquarel uit 1982 van de Nederlandse kunstenaar Sierk Schröder (1903-2002).
-Gesigneerd en gedateerd rechtsonder en ingelijst in de originele houten lijst met glasplaat.
-Afmetingen: Lijst, 48 x 58 cm. Beeld, 39 x 49 cm.
-Herkomst: Uit de privé-collectie van de in 2014 overleden Jo Elsendoorn, schrijver en van 1951 tot 1977 verbonden aan het Holland Festival als perschef en muziekprogrammeur. De aquarel is gekocht in de toenmalige Kunsthandel en Galerie Broekhoven, Keizersgracht 536 in Amsterdam.
-Conditie: De aquarel is in zeer goede staat. De lijst heeft vlekjes en slijtplekjes.
Zie ook de foto’s.
Klaar om aan de muur te hangen.
Informatie over de kunstenaar:
Sierk Schröder (Ambon, Nederlands-Indië, 6 april 1903 – Wassenaar, 26 januari 2002) was een Nederlands schilder, aquarellist, docent aan academie, illustrator, pastellist, pentekenaar en tekenaar.
Sierk Schröder studeerde van 1922 tot 1925 aan de Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten te Den Haag. Daarna werkte hij als leerling van André Lhote in Parijs.
Van 1960 tot 1968 was Schröder hoogleraar in de vrije schilderkunst aan de Rijksacademie voor Beeldende Kunsten te Amsterdam.
Sierk Schröder kan beschouwd worden als een van de meest gevraagde portretschilders van de 20e eeuw. Hij heeft onder meer KLM-grondlegger Albert Plesman en Nobelprijswinnaar Niko Tinbergen vastgelegd. Ook schilderde hij een portret van Koningin Wilhelmina en maakte hij het portret van koningin Beatrix, dat lange tijd in de 2e Kamer heeft gehangen.
In zijn vrije werk stond de menselijke figuur centraal en maakte hij naakt-en natuurstudies, landschappen, vrije portretten en zelfportretten.
In 1995 werd de ‘Stichting Sierk Schröder’ opgericht. Het doel van de stichting is het levendig houden en vergroten van de belangstelling voor het werk van Sierk Schröder.
Informatie over de stichting en heel veel informatie over Sierk Schröder kunt u vinden op:
http://www.sierkschroeder.com
Afhandeling:
-Het werk kan afgehaald worden (in Amsterdam). Dit heeft onze zeer sterke voorkeur i.v.m. de kwetsbaarheid van de glasplaat.
-Het werk kan eventueel aangetekend verzonden worden via PostnNL
Verzendkosten:
Binnen Nederland: Gratis verzending.
Naar België, Duitsland, Frankrijk: Gratis verzending.
Vragen? Stuur even een mailtje.
Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.
Heure de début | 23-5-2018 à 10:10 |
Heure de fin | 6-6-2018 à 21:00 |