Type d'œuvre d'art | Dessins / Aquarelles |
Een aquarel van de onlangs overleden Nederlandse kunstenaar Ton Albers.
-Gesigneerd en ingelijst in de originele houten lijst met passe-partout en glasplaat.
-Afmetingen: Lijst, 59 x 64 cm. Beeld, 32 x 38 cm.
-Herkomst: Uit de privé-collectie van de in 2014 overleden Jo Elsendoorn, schrijver en van 1951 tot 1977 verbonden aan het Holland Festival als perschef en muziekprogrammeur.
-Conditie: De aquarel is in zeer goede staat. De lijst heeft slijtplekjes.
Zie ook de foto’s.
Kan zo aan de muur.
Informatie over de kunstenaar:
Antonius (‘Ton’) Wilhelmus Albers werd geboren op 31 juli 1923 te Amsterdam en is overleden op 22 december 2017 te Duivendrecht. Schilder, tekenaar, aquarellist, kunstnijveraar, graficus, lithograaf, ontwerper en docent aan de kunstacademie.
Opleiding: Instituut voor Kunstnijverheidsonderwijs Amsterdam (de voorloper van de Gerrit Rietveld Academie). Daarna kreeg hij 12 jaar les van de kunstenaar Piet Landkroon (1907-1997).
Ton Albers werkte als ontwerper voor het bedrijfsleven. Leraar van Hetty Mertz, Caroline Nieuwenhuizen, Roelof Smelt. Vanaf de zeventiger jaren wijdde hij zich volledig aan het aquarelleren en het maken van litho’s met zijn eigen drukpers.
Hij werd geïnspireerd door de kunst van de Hollandse impressionisten, met name Hendrik Weissenbruch, Jacob Maris en Kees Verwey. Albers werkte in de traditie van de Haagse School qua sfeer, stemming en licht.
Onderwerpen: landschappen, strandgezichten (de Waddeneilanden), bloemstillevens, stadsgezichten, ballettaferelen en portretten.
Ton Albers exposeerde onder andere in het Stedelijk Museum in Amsterdam, het Singer Museum te Laren, het Fries Museum te Leeuwarden, Slot Zeist te Zeist en het Museum Jan van der Togt in Amstelveen.
De kunstenaar overleed 22 december 2017 op 94-jarige leeftijd in Duivendrecht (gemeente Ouder-Amstel).
Titel: “Balletmeisjes”.
Kunstenaar: Ton Albers.
Techniek: Aquarel.
Jaartal: Onbekend.
Ingelijst: In de originele houten lijst met passe-partout en glasplaat.
Afmetingen: Lijst, 59 x 64 cm. Beeld, 32 x 38 cm.
Gesigneerd: Ja, gesigneerd rechtsonder.
Herkomst: Uit de privé-collectie van de in 2014 overleden Jo Elsendoorn, schrijver en van 1951 tot 1977 verbonden aan het Holland Festival als perschef en muziekprogrammeur.
Conditie: De aquarel is in zeer goede staat. De lijst heeft slijtplekjes.
Zie ook de foto’s.
Kan zo aan de muur.
Afhandeling:
-Het werk kan afgehaald worden (in Amsterdam). Dit heeft onze sterke voorkeur i.v.m. de kwetsbaarheid van de glasplaat.
-Het werk kan aangetekend verzonden worden via PostNL.
Verzendkosten:
Binnen Nederland: 8,00 euro.
Naar België, Duitsland, Frankrijk: 15,00 euro.
Vragen? Stuur even een mailtje.
Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.
Heure de début | 26-1-2018 à 16:49 |
Heure de fin | 6-2-2018 à 20:49 |