Type d'œuvre d'art | Estampes (Signé à la main) |
Signé | Signé à la main |
Kunstenaar : Willem Gerard Hofker (1902 – 1981)
Titel/Voorstelling : "Amsterdam Geldersekade"
Datering : omstreeks 1940
Medium / Techniek : ets op papier
Maten : 24 x 20 cm (ets) en 35 x 28 cm (in lijst)
Gesigneerd : linksonder
Conditie : goed
Willem Gerard Hofker (1902-1981), ook wel W.G. Hofker studeert aan de Haagse Academie van Beeldende Kunsten en aan de Rijksacademie voor Beeldende Kunsten in Amsterdam. Willem Gerard Hofker schildert vooral portretten en krijgt daarmee bekendheid, helemaal wanneer hij in 1936 in opdracht een portret van koningin Wilhelmina schildert. Kort hierna vertrekt hij met zijn vrouw – Maria Hofker-Rueter, dochter van Georg Rueter – naar Bali. Hier schildert Willem Gerard Hofker onder andere portretten en landschappen en deze Balinese werken zijn tegenwoordig erg gewild. Na de oorlog keren Willem Gerard Hofker en Maria terug naar Amsterdam, hier gaat Hofker verder met het schilderen van portretten. Daarnaast maakt Hofker ook veel tekeningen en etsen, waaronder veel landschappen. Een deel hiervan wordt gemaakt rondom Ommen waar de Hofkers regelmatig in een buurtschap logeren. Een schilderij of ets van Willem Gerard Hofker is af en toe op een veiling te vinden.
Heure de début | 23-4-2017 à 21:10 |
Heure de fin | 7-5-2017 à 22:15 |