Harry Langdon - "Angelina Jolie - Séance photo pour Vanity Fair" 2005 - signé à la main
Muriel GirÈ - Jardin des cigales
Type d'œuvre d'art | Estampes (Signé à la main) |
Année | 1948 |
Technique | Pointe sèche |
Sujet | Paysage urbain |
Dimensions | 16 x 44 cm (h x l) |
incl. cadre | 36 x 64 cm (h x l) |
Signé | Signé à la main |
Ets van een Bierwagen langs de Amstel in Amsterdam. Ets uit 1948. Gemaakt in opdracht van de Amstel Brouwerij. Het laat de ambachtelijkheid zien waarmee het vervoer van het bier plaatsvond. Monogram ABB (Amstel Bier Brouwerij) linksboven in de plaat. Beeldmaat 16 cm x 44 cm. Ruime marges papier rondom de voorstelling.
Willem Gerard Hofker
Den Haag 05-02-1902 – Amsterdam 30-04-1981
Willem Hofker was een Nederlands kunstenaar. Hij was een etser, graficus, schilder en tekenaar. Willem Hofker ging eerst naar de Haagse Academie en later naar de Rijksacademie voor Beeldende Kunsten in Amsterdam. Willem Hofker is bekend om zijn Balinese landschappen en afbeeldingen van Balinese danseressen. Hij maakte ook portretten, landschappen, stillevens en afbeeldingen van paarden. In 1936 vertrok hij met zijn vrouw, kunstenares Maria Hofker–Rueter, naar Nederlands-Indië waar hij op Bali terechtkwam en waar een groot deel van zijn werk tot stand is gekomen. Vanwege de Japanse bezetting kwam het echtpaar in een kamp terecht. Na de Japanse nederlaag gingen zij in 1946 weer naar Nederland en vestigden zij zich in Amsterdam.
De Ets verkeert in goede staat. In het midden van de lucht een iets lichtere plek zichtbaar. Mooi ingelijst ! | |||