Type d'œuvre d'art | Estampes (Signé à la main) |
Technique | Gravure à l'eau-forte |
Sujet | Paysage urbain |
Dimensions | 17 x 14 cm (h x l) |
incl. cadre | 31 x 25 cm (h x l) |
Signé | Signé à la main |
Tirage | Épreuve d’Artiste |
Een ets van de Nederlandse kunstenaar Willem Gerard
Hofker (1902-1981).
-Gesigneerd met potlood. Oplage onbekend. Een eigen druk van de kunstenaar
(épreuve d’artiste).
-Ingelijst in de originele houten lijst met glasplaat.
-Afmetingen: Lijst, 31 x 25 cm. Beeld / ets, 17 x 14 cm.
-Jaartal onbekend.
-Conditie: De ets is in goede staat. Het papier is wat ‘vergeeld’en is licht ‘gebobbeld’.
De lijst heeft slijtplekjes.
Zie ook de foto’s.
Kan zo aan de muur.
Informatie over de kunstenaar:
Willem Gerard Hofker (Den Haag, 2 mei 1902 - Amsterdam, 30 april 1981) was een Nederlandse etser, graficus, schilder, lithograaf en tekenaar.
-Opleiding: Akademie van Beeldende Kunsten Den Haag (1917-1918) en de Rijksakademie van Beeldende Kunsten Amsterdam (1918-1924). Leerling van Isaac Israëls en Willem Witsen.
In 1936 vertrok G.W. Hofker met zijn vrouw, kunstenares Maria Hofker-Rueter, naar Nederlands-Indië waar hij op Bali terechtkwam en waar een groot deel van zijn werk tot stand is gekomen. Met grote verfijning gaf hij een mooi romantisch beeld van het Balinese leven. Mooie Balinese meisjes en mannen op weg naar de tempel of bij hun dagelijkse werkzaamheden vormen vaak het onderwerp van zijn werk. Vanwege de Japanse bezetting kwam het echtpaar in een kamp terecht. Na de Japanse nederlaag gingen zij in 1946 weer naar Nederland en vestigden zij zich in Amsterdam.
-Onderwerpen: Balinese landschappen en afbeeldingen van Balinese danseressen, portretten, stillevens, landschappen en afbeeldingen van paarden.
-Literatuur: Scheen 1969-1970 , vol. 1, p. 493 ; Saur 1992- , AKLONLINE ; Jacobs 1993 , vol. 1, p. 499 ; Jacobs 2000 , vol. 3 (2000), p. 128.
Afhandeling:
-Het werk kan afgehaald worden in Amsterdam.
-Het werk kan aangetekend verzonden worden via PostNL.
Verzendkosten:
Binnen Nederland: 8,00 euro.
Naar België, Duitsland, Frankrijk: 15,00 euro.
Vragen? Stuur even een mailtje.
Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.
De ets is in goede staat. Het papier is wat ‘vergeeld’ en is licht ‘gebobbeld’. De lijst heeft slijtplekjes. Zie ook de foto’s. Kan zo aan de muur. | |||
Heure de début | 20-10-2020 à 16:52 |
Heure de fin | 30-10-2020 à 20:06 |