Type d'œuvre d'art | Estampes (Signé à la main) |
Année | 1948 |
Technique | Gravure à l'eau-forte |
Sujet | Paysage urbain |
Dimensions | 39 x 29 cm (h x l) |
incl. cadre | 57.5 x 46.5 cm (h x l) |
Signé | Signé à la main |
Tirage | Onbekend |
Een grote ingelijste ets uit 1948 van de Haagse kunstenaar Hendrikus Elias Roodenburg (1895-1987), met een voorstelling van een gracht in Amsterdam in de avondzon.
-Gesigneerd, genummerd (‘20’) en getiteld (“Avondzon Amsterdam”) met potlood en ook met het monogram van de kunstenaar en het jaartal linksonder in de ets: ‘HER 1948’.
-Oplage onbekend.
-Ingelijst in de originele houten lijst met passe-partout en glasplaat.
-Afmetingen: Lijst, 57,5 x 46,5 cm. Beeld / ets, 39 x 29 cm.
-Herkomst: De toenmalige Kunsthandel Koch, Kalverstraat 158 in Amsterdam. De ets werd 1-10-1949 cadeau gedaan aan iemand ter gelegenheid van een pensionering of jubileum? Op de achterkant van de lijst zit een papier met handtekening van waarschijnlijk de collega’s (zie de laatste foto).
Conditie: De ets is in zeer goede staat. Het papier is aan de randen bij het passe-partout ‘vergeeld’. De lijst heeft aan de linker rand 2 beschadigingen en een kleine beschadiging in de linker- en rechter benedenhoek.
Zie ook de foto’s.
KLAAR OM OP TE HANGEN.
Informatie over de kunstenaar:
Hendrikus Elias Roodenburg (Den Haag, 23 juli 1895 - Wassenaar, 27 april 1987) was een Nederlandse schilder, tekenaar, graficus, etser, aquarellist en drogenaaldgraveur. Hij leerde het vak van graficus Philip Zilcken. Roodenburg werd vooral bekend om zijn stadsgezichten van onder meer Amsterdam, Rotterdam en Utrecht. In de jaren '60 kon men bij Nutroma sparen voor een koffie- en ontbijtservies van Villeroy & Boch. Op het servies waren Roodenburgs zwartwit-tekeningen van Amsterdamse stadsgezichten afgebeeld.
Hij werkte als kunstenaar zowel in Nederland (Den Haag, Rhenen, Wassenaar) als in Noord-Italië.
Roodenburg was lid van kunstenaarsverenigingen Arti et Amicitiae in Amsterdam, van de Vereeniging Sint Lucas (Amsterdam) en Pulchri Studio (Den Haag) en de Beroepsvereniging van Beeldende Kunstenaars (BBK). In het boek H.E. Roodenburg (1895-1987): topografisch etser is een vrijwel compleet overzicht gegeven van het grafisch werk van Roodenburg.
Afhandeling:
-De ets kan afgehaald worden (in Amsterdam). Afhalen heeft onze sterke voorkeur i.v.m. de kwetsbaarheid van de glasplaat.
-De ets kan aangetekend verzonden worden via PostNL.
Verzendkosten:
Binnen Nederland: 8,00 euro (aangetekende verzending via PostNL).
Naar België, Duitsland, Frankrijk: 18,50 euro 15,00 euro (aangetekende verzending via PostNL).
Vragen? Stuur even een mailtje.
Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.
De ets is in zeer goede staat. Het papier is aan de randen bij het passe-partout ‘vergeeld’. De lijst heeft aan de linker rand 2 beschadigingen en een kleine beschadiging in de linker- en rechter benedenhoek. Zie ook de foto’s voor een eigen indruk. | |||
Heure de début | 12-8-2019 à 0:01 |
Heure de fin | 26-8-2019 à 19:10 |