Type d'œuvre d'art | Estampes (Signé à la main) |
Année | 1994 |
Sujet | Animaux |
Dimensions | 69 x 92 cm (h x l) |
incl. cadre | 77 x 100 cm (h x l) |
Signé | Signé à la main |
Tirage | 19/250 |
De zeefdruk, Schone zee is met de hand gedrukt door Wout van der Vet op papier en met potlood gesigneerd door de kunstenaar!
Met zijn grafiek en olieverfschilderijen toont hij zich vooral een meester in het uitbeelden van vrouwelijk schoon.
Maar ook gracieuze dieren zoals zwanen en paarden worden met ogenschijnlijk simpele lijnen in een kleurrijk geheel neergezet. De felle expressionistische en vooral monumentale doeken roepen een associatie op met schilders als Rubens, Renoir en Matisse.
Zijn veelzijdige oeuvre bestaat verder uit sieraden, keramiek en glas, staal en perspex objecten.
Zijn gezondheid speelde hem vaak parten, iets dat voor een beeldhouwer een enorme handicap is. In de laatste jaren van zijn leven, toen het beeldhouwen hem te zwaar werd, bleek in Nic Jonk ook nog een getalenteerd schilder te schuilen. Zijn ambitie overwon alles.
Na zijn overlijden in 1994 werden zijn reeds lang gekoesterde plannen om het museum en de beeldentuin uit te breiden en te renoveren gerealiseerd. In 1995 werd het nieuwe museum geopend en wordt sindsdien beheerd door zijn zoon Zeger. Ook zijn vrouw Greet en de kinderen exposeren daar permanent hun werk.
Nieuwe lijst | |||
Prix | > 10KG ou plus grand que 1.00 x 0.50 mètre
Le lot se trouve à | Alkmaar, Les Pays-Bas |
Heure de début | 22-8-2020 à 16:35 |
Heure de fin | 4-10-2020 à 16:41 |