Type d'œuvre d'art | Estampes (Signé à la main) |
Année | 1975 |
Technique | Gravure/Aquatinte |
Dimensions | 16 x 42 cm (h x l) |
incl. cadre | 53 x 68 cm (h x l) |
Signé | Signé à la main |
Tirage | 4 / 12 |
Een werk uit 1975 van de Nederlandse kunstenaar Sjoerd Bakker (1943).
-Handgesigneerd, -genummerd en -gedateerd met potlood en ingelijst in een houten baklijst met passe-partout en glasplaat. In de ets rechtsonder en op de achterkant staat de titel vermeld: “Storm”.
-Afmetingen: Lijst, 53 x 68 cm. Beeld, 16 x 42 cm. Ets, 10 x 36 cm.
-Oplage: Gemaakt in een oplage van 12 exemplaren. Dit is nr 4.
-Herkomst: Uit een bedrijfscollectie. Het werk is aangekocht vanuit de BKB (De afdeling Beheer Kunstwerken Beeldende Kunstenaars Regeling (BKR) van de Dienst der Gemeentemusea Amsterdam). Het werk staat hier geregistreerd.
-Conditie: De ets is in zeer goede staat. Het passe-partout heeft (vocht)vlekken aan de onderrand rechts (buiten beeld).
Zie ook de foto’s.
Kan zo aan de muur.
Informatie over de kunstenaar:
SJOERD BAKKER
(Amsterdam, 20-07-1943), aquarellist, graficus, etser, illustrator en schilder.
Opleiding: Gerrit Rietveld Academie, Amsterdam en de Rijksakademie van
beeldende kunsten, Amsterdam.
Aanvankelijk wilde hij fotograaf worden, maar een leraar op de Rietveld Academie
zei tegen hem: ‘Jij wordt etser’. Sjoerd Bakker kreeg een beurs en ging een
tijd naar Japan toe. Daar had hij een atelier aan de voet van de Mount Fuji.
Sjoerd Bakker raakte in hoge mate gefascineerd door Zuidoost-Azië en Japan. In
zijn grafisch werk en aquarellen is de invloed hiervan duidelijk te herkennen,
onder andere door de eenvoud van vorm en kleur. Het werk straalt een mystieke
rust uit. Zijn werken zijn meestal
langwerpig van vorm en doen denken aan klassieke Japanse prenten.
In het werk van Sjoerd Bakker komen hedendaagse voorwerpen voor in verstilde landschappen. De toeschouwer wordt zich zo bewust van de realiteit. Ander voorwerpen verwijzen juist naar de tijdelijkheid van het bestaan. Het eeuwige versus het tijdelijke wordt veelal met humor weergegeven.
Sjoerd Bakker woont om en om in Amsterdam en Thailand, waar hij een vrouw en zoon heeft.
Afhandeling:
LET OP A.U.B.:
-Het ingelijste werk kan afgehaald worden (in Amsterdam). Dit heeft onze sterke voorkeur i.v.m. de kwetsbaarheid van de glasplaat.
-U kunt ook gebruikmaken van de gespecialiseerde koeriersdienst van Kunstveiling: “Swift koeriers”.
(zie ook de info onderaan deze pagina onder het kopje “Koeriersdienst”)
-Het werk kan eventueel ZONDER LIJST aangetekend verzonden worden via PostNL.
Verzendkosten:
Binnen Nederland: 8,00 euro. Wordt verzonden zonder lijst.
Naar België: 15,00 euro. Wordt verzonden zonder lijst.
Vragen? Stuur even een mailtje.
Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.
De ets is in zeer goede staat. Het passe-partout heeft (vocht)vlekken aan de onderrand rechts (buiten beeld). | |||
Heure de début | 12-7-2018 à 10:38 |
Heure de fin | 19-7-2018 à 21:55 |